DaLea Drevené šperky

Naše šperky sa postupne dostávajú do povedomia verejnosti a tým aj potreba vytvoriť značku našich šperkov. Po dlhých úvahách so spoluautorkou šperkov sme vymysleli názov našej značky DaLea. Možno tento názov má niečo spoločné s našimi menami a možno ani nie… lebo keď sme ho vymysleli, vôbec sme si neuvedomili, že v názve sú iniciály našich mien… D&L

Práca s drevom

Učarovala nám práca s drevom, jeho vôňa. Vôňu a dotyk dreva nenahradí žiadny umelý materiál. Drevený šperk sa stal rodinným koníčkom. S dcérou sme skvelý tím, dokonalo dopĺňajúci sa pár v našej tvorbe. Každý jeden kúsok prejde našimi rukami od základov, až po konečný vzhľad šperku, ktorý poctivo ručne opracujeme do detailov.

DaLea Drevené šperky je o remesle a ručnej výrobe, náušnice, náhrdelníky, náramky, súpravy šperkov, prívesky na kabelky.

Vždy nové kúsky

Tvoríme už päť rokov. Drevo je krásny materiál; ukrýva v sebe rôzne tvary, ktoré čakajú na objavenie v našej dielni. Začínali sme náušnicami, postupne sme ponúkli i náhrdelníky, prívesky a náramky. Pohrávame sa s myšlienkou vyrábať i prstienky. Veľkej obľube sa tešia najmä naše kolekcie šperov s folklórnymi motívmi, no nájdete u nás aj rôzne iné zdobenia.

Kvalitný materiál

Skúšali sme rôzne druhy drevín. Najprv sme siahli po tvrdom dubovom dvere, no ukázalo sa priťažké najmä na náušnice. Po rôznych pokusoch sa nám najviac osvedčilo smrekové dvero. Vďaka nemu sú šperky ľahučké a nosia sa príjemne. Potvrdzujú nám to naše zákazníčky v referenciách.

Tvorenie od A do Z

Každý náš šperk je na začiatku jednoduchým kúskom dreva. Vytrvalým brúsením, šmirgľovaním z neho získame dokonalý, hladký povrch a tvar šperku, na ktorý potom čaká konečná úprava. Radi používame prírodné moridlá, vďaka ktorým vynikne kresba a štruktúra dreva. Niektorým kúskom ponechávame jednoduchú podobu, iné zdobíme či ručne maľujeme. Vďaka tomu sú niektoré naše šperky jednoduché, iné výrazné až extravagantné. Veríme, že tak oslovíme každý typ ženy.