DaLea Drevené šperky

Naše šperky sa postupne dostávajú do povedomia verejnosti a tým aj potreba vytvoriť značku našich šperkov. Po dlhých úvahách so spoluautorkou šperkov sme vymysleli názov našej značky DaLea. Možno tento názov má niečo spoločné s našimi menami a možno ani nie… lebo keď sme ho vymysleli, vôbec sme si neuvedomili, že v názve sú iniciály našich mien… D&L

Práca s drevom

Učarovala nám práca s drevom, jeho vôňa. Vôňu a dotyk dreva nenahradí žiadny umelý materiál. Drevený šperk sa stal rodinným koníčkom. S dcérou sme skvelý tím, dokonalo dopĺňajúci sa pár v našej tvorbe. Každý jeden kúsok prejde našimi rukami od základov, až po konečný vzhľad šperku, ktorý poctivo ručne opracujeme do detailov.

DaLea Drevené šperky je o remesle a ručnej výrobe, náušnice, náhrdelníky, náramky, súpravy šperkov, prívesky na kabelky.

Vždy nové kúsky

Tvoríme už päť rokov. Drevo je krásny materiál; ukrýva v sebe rôzne tvary, ktoré čakajú na objavenie v našej dielni. Začínali sme náušnicami, postupne sme ponúkli i náhrdelníky, prívesky a náramky. Pohrávame sa s myšlienkou vyrábať i prstienky. Veľkej obľube sa tešia najmä naše kolekcie šperov s folklórnymi motívmi, no nájdete u nás aj rôzne iné zdobenia.

Kvalitný materiál

Skúšali sme rôzne druhy drevín. Najprv sme siahli po tvrdom dubovom dvere, no ukázalo sa priťažké najmä na náušnice. Po rôznych pokusoch sa nám najviac osvedčilo smrekové dvero. Vďaka nemu sú šperky ľahučké a nosia sa príjemne. Potvrdzujú nám to naše zákazníčky v referenciách.

Tvorenie od A do Z

Každý náš šperk je na začiatku jednoduchým kúskom dreva. Vytrvalým brúsením, šmirgľovaním z neho získame dokonalý, hladký povrch a tvar šperku, na ktorý potom čaká konečná úprava. Radi používame prírodné moridlá, vďaka ktorým vynikne kresba a štruktúra dreva. Niektorým kúskom ponechávame jednoduchú podobu, iné zdobíme či ručne maľujeme. Vďaka tomu sú niektoré naše šperky jednoduché, iné výrazné až extravagantné. Veríme, že tak oslovíme každý typ ženy.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend