Keramická dielňa Hemka

Vyrábame ručne točenú úžitkovú keramiku z kameniny, ktorú vypaľujeme v peci na drevo vlastnej výroby.

Výpalom v peci na drevo nepokračujeme iba v tradícií našich predkov , ale tiež sa pokúšame o vytvorenie prác ktoré nesú niečo viac ako len technologickú výnimočnosť prácu ktorá hovorí jazykom našich duší, keramiku ktorá reflektuje náš prístup k životu. Každý kus začína na hrnčiarskom kruhu, potom sa upravuje a domodeluje. Glazúry, ktoré používame sú vyberané a testované s ohľadom na tento druh výpalu.Výsledkom alchýmie glazúr, ohňa a hliny sú jedinečné kusy. Je to cesta hľadania a objavovania, cesta súžitia s prírodou, je to výzva symetrickosti a kusovej produkcie.

Výpal drevom je zavŕšením jednej životnej etapy keramického výrobku a súčasne tiež oslavou k jeho ďalšej ceste.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend