Keramická dielňa Hemka

Vyrábame ručne točenú úžitkovú keramiku z kameniny, ktorú vypaľujeme v peci na drevo vlastnej výroby.

Výpalom v peci na drevo nepokračujeme iba v tradícií našich predkov , ale tiež sa pokúšame o vytvorenie prác ktoré nesú niečo viac ako len technologickú výnimočnosť prácu ktorá hovorí jazykom našich duší, keramiku ktorá reflektuje náš prístup k životu. Každý kus začína na hrnčiarskom kruhu, potom sa upravuje a domodeluje. Glazúry, ktoré používame sú vyberané a testované s ohľadom na tento druh výpalu.Výsledkom alchýmie glazúr, ohňa a hliny sú jedinečné kusy. Je to cesta hľadania a objavovania, cesta súžitia s prírodou, je to výzva symetrickosti a kusovej produkcie.

Výpal drevom je zavŕšením jednej životnej etapy keramického výrobku a súčasne tiež oslavou k jeho ďalšej ceste.

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami