Dajana Rodriguez

Som ambiciózna mladá baba, ktorá miluje módu a umenie. Vyštudovala som výtvarné umenie na univerzite Komenského Bratislave a tak sa celý môj život točí okolo umenia, krásy, histórie, módy a vlastnej tvorby. Počas môjho vysokoškolského štúdia vznikla značka a firma, ktorú mám dnes. Všetko začalo, keď som bola po stredej škole rok doma a potrebovala som novú kabelku. S maminou sme sa rozhodli, že ju vyrobíme. Šiť sme vedeli, tak sme sa nebáli to skúsiť. Vďaka rodinnej firme, v ktorej môj otec vyrábal kožené bundy v deväťdesiatych rokoch, som mala k dispozícií všetky potrebné nástroje na jej zhotovenie. Bolo to ťažké a trvalo to dlho, no podarilo sa to. Potom som na ňu dostala veľa pochvál od kamarátok a známych, čo ma veľmi tešilo. To pokračovalo, kabelky sa postupne predávali viac a viac, výroba sa rozširovala, vznikali nové modely, nakupovali sa kože, kovania či stroje a takto sa postupne za 6 rokov značka DR rozrástla do podoby, v ktorej je dnes.

S pomocou celej mojej rodiny dnes vyrábame a predávame kabelky do celého sveta. Veľmi ma teší, že môžem pokračovať v rodinnej tradícii vyrábania produktov z kože. Každý nový dizajn kabelky je iný, ako ten predtým a každému venujem maximálnu starostlivosť a pozornosť. Pri tvorbe ma inšpirujú skúsenosti z každodenného života. Hoci som mladá, mojim cieľom je tvoriť univerzálne kabelky, ktoré nie sú zamerané na určitý konkrétny štýl alebo vekovú skupinu. V mojej ponuke sú ako klasické kabelky tak aj kabelky jedinečné, originálne.

Slovensko mi je a bolo inšpiráciou…

Všetko to začalo v dedinke Hrochoť, kde som objavila prekrásne ľudové výšivky. Potom sme počas tvorby kolekcie prešli Vysoké Tatry, plavili sme sa v Pieninách, pochodili sme nádherný skanzen v Starej Ľubovni a skončili sme v historických uličkách starej Bratislavy.  Táto kolekcia je plná našich tradičných motívov, spojila som históriu s dnešnou, modernou dobou. Tieto luxusné kúsky sú tradičné a moderné zároveň. Kolekciu venujem Slovensku a jeho ľudom a idem s ňou do celého sveta. Nech všetci vedia, že MY sme to najkrajšie SRDCE EURÓPY 🙂

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami