TTart – Tomáš Trúnek

Od malého chalana chodím do lesa a tu sa to asi aj začalo. Už v detstve som skúšal vyrezať nejaké ornamenty do dreva, ktoré som našiel pohodené na zemi. Taktiež som tak trošku skúšal kresliť. Na dedinách je bežné mať nástroje, stroje v garáži tak sme to mali i my. A tiež je na dvore vždy nejaké drevo buď palivové alebo dosky, hranoly. A tak to že som z dediny bola moja výhoda vďaka tomu, že som mal k dispozícii náradie, drevo tak som začal skúšať robiť prvé práce z dreva, boli to: vtáčie búdky, kŕmidla pre sýkorky a aj iné vtáčiky. Toto boli také moje začiatky asi keď som mal 10 rokov (teraz mám 31).

Bolo aj obdobie kedy som sa tvorbe nevenoval. Keď som bol na strednej škole, býval som na internáte takže dielňu som nemal k dispozícii, tak som nejako postupne prestal, po škole som sa zamestnal a začal študovať externe na VS takže som znovu nemal čas + mal som iné aktivity ako chodenie na diskotéky, koncerty, festivaly, čiže cez týždeň práca a cez víkendy party. stále to isté už ma to nebavilo, (bola to strata času) chcel som robiť niečo zmysluplné, tvoriť, a potom som si v spomenul, že ako chlapca ma bavila práca s drevom.

TTart - Tomáš Trúnek práca s drevom, drevený anjel, dekoračné predmety

Tak som sa postupne vrátil k práci s drevom, keďže som už chodil do práce mohol som si kúpiť nástroje, ktoré sme doma ešte nemali a postupne zveľadiť dielňu. Neskôr som si založil stránku na facebooku TTart, kam som pridával moje výtvory, ľudia sa o mne dozvedeli a písali mi, čo by chceli spraviť z dreva a tak mi píšu dodnes, a tak stále pracujem. Ľudom sa moje práce páčia a ja mám z toho radosť. Dnes má stránka 6000 fanúšikov.

Moje práce sú už vo viacerých krajinách, tie o ktorých viem sú Slovensko, Česko, Taliansko, Rakúsko, Veľká Británia, Írsko, Fínsko, Kanada, Afrika, a čoskoro bude aj na Ukrajine (je v preprave).

Najčastejšie tvorím zo smrekového dreva, samozrejme som skúšal aj lipu, dub, buk a exotické dreviny. Pri práci používam najmä lupienkovú pílu, brúsky, frézy niekedy vypalovačku. Najčastejšie ošetrujem moje práce olejom na drevo, pri ktorom drevo krásne ukáže svoju štruktúru a kresbu. A najviac robím drevených anjelov a potom také menšie dekoračné predmety.

Ďakujem Bohu za talent a možnosť tvoriť. Rodine, priateľke a ľudom ďakujem za podporu.

Som presvedčený, že každý má nejaký talent, ak ho nájde, bude ho rozvíjať, snažiť sa skôr či neskôr prídu výsledky 😊

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend