Tileme – originálne obkladačky

Ahojte, volám sa Lucia Slížiková a stojím za značkou Tileme. Navrhujem a vyrábam originálne obkladačky.

Prečo práve obkladačky?

Keramike sa venujem už niekoľko rokov. Začínala som výrobou jednoduchých šperkov, misiek, no nakoniec som skončila pri obkladačkách. Výroba obkladačiek je vlastne spojením mojej túžby robiť interiérový dizajn a mojej záľuby v keramike. Spočiatku som si výrobou obkladačiek privyrábala popri škole, ale postupne som tomu podľahla natoľko, že som sa rozhodla vytvoriť si vlastnú značku pod ktorou tvorím a vyrábam.

Tileme - originálne obkladačky, Výroba obkladačiek, ručná výrobaPonuka v obchodoch je limitujúca a práve na mieru vyrábané obkladačky umožňujú popustiť uzdu fantázii a skrášliť si domov niečím originálnym a nadčasovým. Vyhrať sa dá napríklad s farbami obkladačiek. Či už použiť konkrétnu vysnívanú farbu, doladiť farebný odtieň tak, aby pekne ladil s interiérom, alebo vytvoriť zaujímavú farebnú kombináciu. Veľkosti obkladačiek tiež prispôsobujem podľa požiadaviek a tak sa obkladačky dajú jednoducho skombinovať napríklad aj s bežným obkladom.  Veľkej obľube sa momentálne tešia obkladačky v tvare rybích šupín, diamantov a šesťuholníkov, z ktorých sa dajú vyskladať rôzne zaujímavé obrazce a vzory. V ponuke mám aj overenú klasiku ako obdĺžniky a štvorce. Z maľovaných motívov sú to najmä obkladačky inšpirované modrotlačou a čičmanskými vzormi.

Tileme - originálne obkladačky, Výroba obkladačiek, ručná výroba

Rada sa inšpirujem aj prírodou a prírodnými motívmi. Do obkladačiek odtláčam napríklad rôzne bylinky, kvetinky a listy. Tým, že sa jedná o ručnú výrobu každá obkladačka je originálna. Nenájdete dve úplne rovnaké a práve toto zvýrazňuje ich jedinečnosť.

Zatiaľ som len na začiatku cesty, výrobu a technologické procesy chcem stále zlepšovať a zdokonalovať. V blízkej dobe chcem rozšíriť ponuku o ďalšie zaujímavé tvary a mozaiky. Rada by som svoje portfólio taktiež obohatila aj o rôzne interiérové doplnky, ktoré budú ladiť s ručne robenými obkladačkami a dotvoria celkovú atmosféru domova.

Zdroj text a foto: tileme.sksashe.sk/tileme

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend