Tileme – originálne obkladačky

Ahojte, volám sa Lucia Slížiková a stojím za značkou Tileme. Navrhujem a vyrábam originálne obkladačky.

Prečo práve obkladačky?

Keramike sa venujem už niekoľko rokov. Začínala som výrobou jednoduchých šperkov, misiek, no nakoniec som skončila pri obkladačkách. Výroba obkladačiek je vlastne spojením mojej túžby robiť interiérový dizajn a mojej záľuby v keramike. Spočiatku som si výrobou obkladačiek privyrábala popri škole, ale postupne som tomu podľahla natoľko, že som sa rozhodla vytvoriť si vlastnú značku pod ktorou tvorím a vyrábam.

Tileme - originálne obkladačky, Výroba obkladačiek, ručná výrobaPonuka v obchodoch je limitujúca a práve na mieru vyrábané obkladačky umožňujú popustiť uzdu fantázii a skrášliť si domov niečím originálnym a nadčasovým. Vyhrať sa dá napríklad s farbami obkladačiek. Či už použiť konkrétnu vysnívanú farbu, doladiť farebný odtieň tak, aby pekne ladil s interiérom, alebo vytvoriť zaujímavú farebnú kombináciu. Veľkosti obkladačiek tiež prispôsobujem podľa požiadaviek a tak sa obkladačky dajú jednoducho skombinovať napríklad aj s bežným obkladom.  Veľkej obľube sa momentálne tešia obkladačky v tvare rybích šupín, diamantov a šesťuholníkov, z ktorých sa dajú vyskladať rôzne zaujímavé obrazce a vzory. V ponuke mám aj overenú klasiku ako obdĺžniky a štvorce. Z maľovaných motívov sú to najmä obkladačky inšpirované modrotlačou a čičmanskými vzormi.

Tileme - originálne obkladačky, Výroba obkladačiek, ručná výroba

Rada sa inšpirujem aj prírodou a prírodnými motívmi. Do obkladačiek odtláčam napríklad rôzne bylinky, kvetinky a listy. Tým, že sa jedná o ručnú výrobu každá obkladačka je originálna. Nenájdete dve úplne rovnaké a práve toto zvýrazňuje ich jedinečnosť.

Zatiaľ som len na začiatku cesty, výrobu a technologické procesy chcem stále zlepšovať a zdokonalovať. V blízkej dobe chcem rozšíriť ponuku o ďalšie zaujímavé tvary a mozaiky. Rada by som svoje portfólio taktiež obohatila aj o rôzne interiérové doplnky, ktoré budú ladiť s ručne robenými obkladačkami a dotvoria celkovú atmosféru domova.

Zdroj text a foto: tileme.sksashe.sk/tileme

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami