Umelecká šperkárka Zuzana Zliechovcová

Zuzana je nepočujúca umelecká šperkárka, ktorá sa okrem tvorenia rukami snaží tvoriť aj srdcom, čo sa odráža na jej šperkoch a preto sú také rozmanité a rôznorodé. Snaží sa vytvárať šperky tak, aby vyhovovali čo najbližšie k Vášmu vkusu a štýlu.

Každý šperk sa vyníma inak, každý má svoju charakteristiku, svoj tvar, svoju dušu…. Iný je na každodenné nosenie a iný na večernú honosnejšiu udalosť…. No každý z týchto originálnych šperkov sa vyznačuje stopercentnou ručnou prácou. Zuzana sa šperkom venuje už viac ako 11 rokov. Za tento čas sa aj jej vnímanie šperku posunulo do vyšších sfér. Jej tvorba sa vyvíja a dozrieva.

Ručne vyrábané šperky sú tvorené rôznymi technológiami: odlievanie, granulácia, filigrán,… Šperkárka Mgr. Zuzana Búry Zliechovcová oceňovaná na národnej a medzinárodnej úrovni ako predstaviteľka značky ViZu art s výtvarným duchom prepája studený kov s farebnými prírodnými minerálmi, smaltom či sklom. ViZu art ako jediná na Slovensku vyrába kovové vlasové ozdoby ako sú venčeky, čelenky a tiary tradičným šperkárskym remeslom. Tieto unikátne vlasové ozdoby s ľudovo-naturalistickým nádychom sú predstavené nielen na prehliadkových mólach ale aj na svadobných výstavách a veľtrhoch.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend