Umelecká šperkárka Zuzana Zliechovcová

Zuzana je nepočujúca umelecká šperkárka, ktorá sa okrem tvorenia rukami snaží tvoriť aj srdcom, čo sa odráža na jej šperkoch a preto sú také rozmanité a rôznorodé. Snaží sa vytvárať šperky tak, aby vyhovovali čo najbližšie k Vášmu vkusu a štýlu.

Každý šperk sa vyníma inak, každý má svoju charakteristiku, svoj tvar, svoju dušu…. Iný je na každodenné nosenie a iný na večernú honosnejšiu udalosť…. No každý z týchto originálnych šperkov sa vyznačuje stopercentnou ručnou prácou. Zuzana sa šperkom venuje už viac ako 11 rokov. Za tento čas sa aj jej vnímanie šperku posunulo do vyšších sfér. Jej tvorba sa vyvíja a dozrieva.

Ručne vyrábané šperky sú tvorené rôznymi technológiami: odlievanie, granulácia, filigrán,… Šperkárka Mgr. Zuzana Búry Zliechovcová oceňovaná na národnej a medzinárodnej úrovni ako predstaviteľka značky ViZu art s výtvarným duchom prepája studený kov s farebnými prírodnými minerálmi, smaltom či sklom. ViZu art ako jediná na Slovensku vyrába kovové vlasové ozdoby ako sú venčeky, čelenky a tiary tradičným šperkárskym remeslom. Tieto unikátne vlasové ozdoby s ľudovo-naturalistickým nádychom sú predstavené nielen na prehliadkových mólach ale aj na svadobných výstavách a veľtrhoch.