Goralský klobúk – Juraj Ondruš

Goralský klobúk vhodný ako svadobný dar, dar, dekorácia do chaty, krojový doplnok pre folkloristov, muzikantov, ale aj na bežné pyšné nosenie na podujatia atď. 😉

Použitý býva jelení alebo srnčí paroh,pravé mušličky,žiadna umelina ani porcelán, letkové pero z orla skalného, žiadna do atramentu namáčaná hus ;). Púchor (guľa) je uvitý z morčacieho páperia. Vždy sa snažím vyhovieť požiadavkám zákazníka (s väčším alebo menším plesnivčekom/bez neho, s veľkou mušlou/bez nej, s veľkým púchorom/menším, guľatým, halabala, alebo predĺženým..so špičkou z parohu alebo jeho komplikovanejšou časťou atď.) Každý kus je originál, nikdy nevyrobím presne taký ako ste videli na fotke pretože každé pierko paroh mušľa aj páperie tvorí naoko iný celok. Snažím sa však vždy čo najviac priblížiť vašej predstave. Jediné, čo treba vedieť povedať pri objednávke je váš obvod hlavy ponad uši plus 1cm rezerva-klobúk ma sadnúť nemá tlačiť. A samozrejme vašu predstavu doplnkov.

Pierko zásadne dávam na výber zaslaním foto. Nikdy nevyberám ja.

Robím to popri práci takže niekedy je hotový za dva dni, inokedy si naň môžte počkať kľudne aj dva týždne.. Výsledok ale podľa ohlasov stojí za to :-P.

Zdroj text a foto:  facebook.com/juraj.s.ondrus

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend