Goralský klobúk – Juraj Ondruš

Goralský klobúk vhodný ako svadobný dar, dar, dekorácia do chaty, krojový doplnok pre folkloristov, muzikantov, ale aj na bežné pyšné nosenie na podujatia atď. 😉

Použitý býva jelení alebo srnčí paroh,pravé mušličky,žiadna umelina ani porcelán, letkové pero z orla skalného, žiadna do atramentu namáčaná hus ;). Púchor (guľa) je uvitý z morčacieho páperia. Vždy sa snažím vyhovieť požiadavkám zákazníka (s väčším alebo menším plesnivčekom/bez neho, s veľkou mušlou/bez nej, s veľkým púchorom/menším, guľatým, halabala, alebo predĺženým..so špičkou z parohu alebo jeho komplikovanejšou časťou atď.) Každý kus je originál, nikdy nevyrobím presne taký ako ste videli na fotke pretože každé pierko paroh mušľa aj páperie tvorí naoko iný celok. Snažím sa však vždy čo najviac priblížiť vašej predstave. Jediné, čo treba vedieť povedať pri objednávke je váš obvod hlavy ponad uši plus 1cm rezerva-klobúk ma sadnúť nemá tlačiť. A samozrejme vašu predstavu doplnkov.

Pierko zásadne dávam na výber zaslaním foto. Nikdy nevyberám ja.

Robím to popri práci takže niekedy je hotový za dva dni, inokedy si naň môžte počkať kľudne aj dva týždne.. Výsledok ale podľa ohlasov stojí za to :-P.

Zdroj text a foto:  facebook.com/juraj.s.ondrus

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami