Libris

Knihy, sprevádzali nás odmalička, rozprávkové, napínavé detektívky, zaľúbené romány,…mne učarovali tie staršie, nie len svojou obsahovou stránkou, ale ako celok. To tajomno, ktoré ich obklopovalo. Kto ich čítal, komu patrili, drobné poznámky skryté medzi riadkami, vôňa papiera, to všetko ma fascinovalo. Nasledovalo štúdium s tým späté a teda reštaurovanie papiera, starých tlačí a kníh. Časom však prišli iné záujmy, povinnosti, nové výzvy a knihy zostali bokom, až kým som stretla bývalého kolegu, knihára. Požiadal ma o spoluprácu pri výrobe zápisníkov pre svojich  známych. Nuž a nezostalo len pri nich, postupne sme sa prepracovali k väčším a náročnejším kúskom.

LibriS vyrába zápisníky, knihy hostí, kroniky, fotoalbumy, ale i rôzne púzdra a kazety na mieru. Našou „srdcovkou“ sa stali kroniky či už rodinné, pre rôzne organizácie, spolky, firmy… Nakoľko ich prispôsobujeme predstavám zákazníka, sú jedinečné a neopakovateľné. Nevlastníme žiadne stroje, využívame len naše ruky a nástroje, od skladania hárkov papiera, cez šitie bloku až po konečnú úpravu knižných dosiek. Jediný zásah stroja predstavuje orezanie knižného bloku.

Najradšej pracujeme s prírodnými materiálmi – drevom a usňou, ktoré s obľubou dopĺňame o kovové komponenty. Používame zväčša jemnú teľacinu, či kozinku s hrúbkou do 1mm, ktorá nám umožňuje tvarovať rôzne reliéfy ako prvok výzdoby knižných dosiek. Drevo najčastejšie skrášľujeme pyrografiou.

     Každá zákazka je pre nás výzvou a najväčšou motiváciou spokojnosť zákazníka.

Zdroj text a foto: facebook.com/libris.codex

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend