Libris

Knihy, sprevádzali nás odmalička, rozprávkové, napínavé detektívky, zaľúbené romány,…mne učarovali tie staršie, nie len svojou obsahovou stránkou, ale ako celok. To tajomno, ktoré ich obklopovalo. Kto ich čítal, komu patrili, drobné poznámky skryté medzi riadkami, vôňa papiera, to všetko ma fascinovalo. Nasledovalo štúdium s tým späté a teda reštaurovanie papiera, starých tlačí a kníh. Časom však prišli iné záujmy, povinnosti, nové výzvy a knihy zostali bokom, až kým som stretla bývalého kolegu, knihára. Požiadal ma o spoluprácu pri výrobe zápisníkov pre svojich  známych. Nuž a nezostalo len pri nich, postupne sme sa prepracovali k väčším a náročnejším kúskom.

LibriS vyrába zápisníky, knihy hostí, kroniky, fotoalbumy, ale i rôzne púzdra a kazety na mieru. Našou „srdcovkou“ sa stali kroniky či už rodinné, pre rôzne organizácie, spolky, firmy… Nakoľko ich prispôsobujeme predstavám zákazníka, sú jedinečné a neopakovateľné. Nevlastníme žiadne stroje, využívame len naše ruky a nástroje, od skladania hárkov papiera, cez šitie bloku až po konečnú úpravu knižných dosiek. Jediný zásah stroja predstavuje orezanie knižného bloku.

Najradšej pracujeme s prírodnými materiálmi – drevom a usňou, ktoré s obľubou dopĺňame o kovové komponenty. Používame zväčša jemnú teľacinu, či kozinku s hrúbkou do 1mm, ktorá nám umožňuje tvarovať rôzne reliéfy ako prvok výzdoby knižných dosiek. Drevo najčastejšie skrášľujeme pyrografiou.

     Každá zákazka je pre nás výzvou a najväčšou motiváciou spokojnosť zákazníka.

Zdroj text a foto: facebook.com/libris.codex

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami