Martina Danková a Folkové koníky

Za mojou malou manufaktúrou sa neskrýva žiaden veľký príbeh. Čaro v šití vlastných vecičiek som objavila ešte v detstve a táto moja záľuba ma neomrzela ani v dospelosti. Začínala som šitím jednoduchých letných šatičiek pre seba a pre vtedy ešte moje malé deti. Keď vyrástli a ja som sa zamestnala, moja záľuba išla trochu bokom. Až doteraz,ked sa naša rodinka  rozrástla a zrazu sa v mojom okolí vynorilo veľa drobcov. A tu nastala otázka ,čím ich obdarovať pri oslave krstín, narodenín atď.

Kedže doma milujeme  bohatú slovenskú kultúru a vždy ma fascinovala krása nášho folklóru, vyskúšala som ušiť koníka s touto tematikou. Jednoduchá hračka mala veľký úspech a tak som začala šiť koníky vo väčšom množstve a v rôznych farebných kreáciách. Ostala som však verná folkovej tematike. Občas všijem do hračky korálky, aby hrkala ako hrkálka, občas namiesto klasickej výplne pridám sušenú levandulu, ktorá nám rastie na záhrade. Verím, že s touto príjemnou vôňou sa deťom pri koníkovi lepšie zaspáva 😊

Zdroj text a foto: facebook.com/Folkovekoniky

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami