Slončo Drevené Hračky, vyrezávané tvarované zvieratká.

Slončo Drevené Hračky

Ako to bolo na začiatku… . Už ako malý chlapec som sa rád túlal po horách. Učil som sa spoznávať stromy, kde ma fascinovalo množstvo typov, podobne ako u ľudí, odlišujúcich sa od seba len malými detailmi, či už dĺžkou ihličia, tvarom listov, kôry… . Možno práve preto, že v lese bol pokoj, vôňa dreva, žiadny zhon, začal som sa na stromy pozerať inak. Keď som prišiel medzi štíhle, vysoké smreky bolo mi ľúto, že skončia ako palivo, predstavil som si aké by to bolo vyrobiť z nich niečo hodnotnejšie. Vtedy som dostal nápad vrátiť sa ku tradíciám našich predkov, keď deti nedostávali plastové stavebnice, plačúce bábiky, či autíčka na diaľkové ovládanie, ale pre radosť im stačil drevený koník.

Slončo Drevené Hračky, vyrezávané tvarované zvieratká.Pri pohľade na strom som si hneď predstavil koľko hračiek môžem z neho vyrobiť – koľko detských srdiečok potešiť. A takto v roku 1995 vznikol SLONČO. Ako sa hovorí viac hláv – viac rozumu, aj Slončo začal spolupracovať s ďalšími šikovnými pomocníkmi. Spolu vytvorili sériu drevených nie len hračiek, ale aj dekoratívnych a úžitkových vecičiek pre malých aj veľkých. Každý Slončo produkt je výsledkom spolupráce medzi členmi pracovného tímu. Pričom sa berie ohľad na každý nápad, každú jednu pripomienku, myšlienku, aby vznikol pekný, milý výrobok, ktorý vyčarí úsmev na tvári. Venujeme sa výrobe dekoratívnych a úžitkových predmetov, drobných suvenírov a vecičiek pre detičky. Slončo výrobky sa snažíme vytvárať pomocou prírodných materiálov, bez prímesí, rôznych škodlivých látok, bez plastov … . Práve preto je našou hlavnou surovinou pri výrobe. Slončo predmetov masívne drevo ( jelša, smrek ).

Vyrábame vyrezávané tvarované zvieratká. (Koník, mačička, psík, kačička, žabka, myška. Sliepočka, capko, ovečka, ježko, kohútik, tučniak. Sloník, žirafa, korytnačka, slimák, dinosaurus, rybka, lienka, … ). Autíčka, vláčiky, anjeliky, menovky na dvere,  krabičky na čajíky, šperky, tajomstvá, vreckovky, kľúče, hodiny, stolčeky, hojdacie koníky, stoly a stoličky pre detičky, valašky. Drobnosti – magnetky, kľúčenky, prívesky, píšťalky, drevený lopárik, … . Slončo vecičky sú farbené veselými (červená, oranžová, zelená, žltá, modrá, … ). vintage / provence ( biela, bielo – fialová, bielo – hnedá, bielo – čierna, bielo – modrá, bielo – zelená, … ). i tradičnými ( modrotlačová, hnedá, tmavočervená, biela ) farebnými odtieňmi. Na výrobky maľujeme Slniečka. Anjelikov. Postavičky. Zvieratká, kvietky. …, ale aj jednoduché ale krásne ľudové dekorácie, pretože sa snažíme zachovať slovenskú ľudovú tvorbu. ktorá pozostáva z množstva krásnych folklórnych ornamentov. Sme hrdí na to, že napriek modernizácii tejto doby. kedy väčšina výrobkov pochádza z východných krajín, stále tvoríme tu na Slovensku a môžeme si povedať. že vyrábame slovenské produkty – HANDMADE IN SLOVAKIA.

Zdroj text a foto :  slonco.skfacebook.com/slonco

HOPAHOPA - detské oblečenie s rýdzo slovenským a tradičným dizajnom.

HOPAHOPA

Značka HOPAHOPA je osviežujúcim spojením folklóru a roztomilých dizajnov, v ktorých budú vaše deti zbožňovať nielen ich milujúce babičky, ale aj všetci vaši kamaráti z mesta.

Túto veselú kolekciu sme vytvorili pre všetky detičky, ktoré sa chcú parádiť s rýdzo slovenským a tradičným dizajnom. Oblečenie je zároveň štýlové a pohodlné, nositeľné na každú príležitosť.

Vojdite do nášho sveta plného farieb, krásnych výšiviek a nekonečne pestrých motívov. Veríme, že náš slovenský folklór je nevyčerpateľná studnica inšpirácie a krásy. A túto krásu chceme prenášať aj do nášho oblečenia. Naše vecičky sú nositeľné v lete aj v zime a ručne vyrábané z kvalitnej 100% bavlny v malej dedinke na severnom Slovensku.

Martina Danková a Folkové koníky s folklórnou tématikou

Martina Danková a Folkové koníky

Za mojou malou manufaktúrou sa neskrýva žiaden veľký príbeh. Čaro v šití vlastných vecičiek som objavila ešte v detstve a táto moja záľuba ma neomrzela ani v dospelosti. Začínala som šitím jednoduchých letných šatičiek pre seba a pre vtedy ešte moje malé deti. Keď vyrástli a ja som sa zamestnala, moja záľuba išla trochu bokom. Až doteraz,ked sa naša rodinka  rozrástla a zrazu sa v mojom okolí vynorilo veľa drobcov. A tu nastala otázka ,čím ich obdarovať pri oslave krstín, narodenín atď.

Kedže doma milujeme  bohatú slovenskú kultúru a vždy ma fascinovala krása nášho folklóru, vyskúšala som ušiť koníka s touto tematikou. Jednoduchá hračka mala veľký úspech a tak som začala šiť koníky vo väčšom množstve a v rôznych farebných kreáciách. Ostala som však verná folkovej tematike. Občas všijem do hračky korálky, aby hrkala ako hrkálka, občas namiesto klasickej výplne pridám sušenú levandulu, ktorá nám rastie na záhrade. Verím, že s touto príjemnou vôňou sa deťom pri koníkovi lepšie zaspáva 😊

Zdroj text a foto: facebook.com/Folkovekoniky

Maem kids hniezda pre bábätká alebo veľkáčov, zavinovačky, hrkálky

Maem kids

Zo sveta Maem kids

Som mamou dvojičiek, vďaka ktorým sa vo mne prebudila kreativita a stali sa mojou inšpiráciou pre začiatok tvorby pod značkou Maem kids. Začalo to hniezdom, no rovnako ako mne, tak aj ostatným maminám sa páči, keď izbička krásne ladí, preto vznikali ďalšie a ďalšie produkty, ktoré začali vytvárať krásne sety.

„Ušité s láskou pre detský svet.“

Značka vytvorená pre krásne princezné a malých hrdinov. Produkty šité z certifikovaných materiálov s originálnymi autorskými motívmi a najmä s dôrazom na bezpečnosť, praktickosť a jednoduchosť. Nájdete u nás hniezda pre bábätká alebo veľkáčov, zavinovačky, ulitky pre lepší spánok, dečky, mantinely do postieľky, ochranné Sisy do postelí,  posteľné prádlo, vankúšiky rôznych tvarov, koše na hračky, hrkálky či ňuňákov. Rovnako môžete zaznamenávať rast počas prvého roku vašich drobcov na autorských miľníkových podložkách, či dopriať im súkromie v jednom z cirkusových stanov, baldachýnov alebo teepee. Novinkou sú teplákové šaty pre tehuľky, netehuľky a kojace maminy #bymaemmom a v rovnakej verzii pre mini ženy #mamaadcera #maemkids. Všetky produkty vznikajú pod slovenskými rukami na Slovensku. Látky sú potlačné u slovenského dodávateľa s dôrazom na bezpečnosť a certifikáciu aj pre najmenšie bábätká. Ohľaduplne pristupujeme aj k nepotrebným zvyškom materiálu, ktoré nikdy nevyhadzujeme ale snažíme sa využiť maximum, či už vytvorením nového produktu alebo darovaním ľudom na kreatívne tvorenie.

Vitajte vo svete Maem kids! 🙂

Zdroj text a foto: maemkids.comfacebook.com/maemkids

Moderná perinka MIMI-original, pomáha predĺžiť spánok a upokojiť bábätko

Moderná perinka Mimi original

Unikát, ktorý uľahčí život rodičom s bábätkom

Miška Kalaninová je mama ako mnohé z vás, ktorú trápilo, že má zdravé ale náročné bábätko, ktoré málo spalo a cez noc sa často budilo. Vstávala unavená a nevyspatá čo ovplyvňovalo časom celú rodinu. Začala hľadať spôsob ako upokojiť nekľudné bábätko a predĺžiť jeho spánok.

Babičky vedeli ako na to
„Pomohla rada od mojej babičky“, začína s rozprávaním autorka modernej detskej perinky Mimi. „Povedala, aby som skúsila bábätko tesnejšie zavinovať, že mu to dá pocit istoty a bezpečia ako to poznalo ešte z maternice“. A pomohlo to! Keďže zavinovanie sa osvedčilo, vznikla myšlienka, vymyslieť detskú perinku, ktorá by pomohla predĺžiť spánok a upokojiť bábätko.

Narodila sa Mimi
Prvé prototypy modernej perinky sa testovali na vlastných deťoch, potom testovali kamarátky. Boli nadšené.  Najúžasnejšie bolo vidieť tie zmeny na mamách. Boli oddýchnuté, usmiate a materskú si konečne začali užívať. V lete 2016 som sa v Nitre prvýkrát ukázala  s perinkou Mimi na výstave. S malou dušičkou som čakala na prvé reakcie. Boli úžasné!!!

Slovenské tradície
Doteraz si pamätám staršiu pani na dôchodku, ktorá prišla ku mne a povedala: „Chcem si u vás objednať hneď dve pre moju pravnučku. Ja som 45rokov pracovala na novorodeneckom oddelení, a preto viem oceniť dobrý nápad. Takto sme dávali rúčky  do perinky detičkám už dávno. A viem, že to pomáha upokojiť ich. Vy ste perinku vymyslela veľmi prakticky a mamičke ste to zjednodušila. Kedysi neboli takéto hebučké a pružné materiály ako teraz.“ Rozpráva o svojich začiatkoch Miška.

Moderná perinka MIMI-original, pomáha predĺžiť spánok a upokojiť bábätko

Zrodil sa unikát
Perinka Mimi je svojím tvarom jedinečná nielen na Slovensku ale aj v celej Európskej únii. V júni 2016 získala štatút chráneného dizajnu pre Slovensko a v auguste bol dizajn potvrdený Úradom duševného vlastníctva v Alicante, platný pre celú Európsku úniu.

Ako vlastne Mimi pomáha?
Perinka Mimi vychádza z tradície zavinovania. Zavinovanie pomáha novorodencovi navodiť podmienky ako mal v brušku, čím mu tesnejší priestor dáva pocit istoty a bezpečia. Hoci je perinka mimoriadne pružná, je precízne navrhnutá tak, aby z nej bábätko nevedelo vytiahnuť rúčky, a tak sa nebudí na vlastné trhavé pohyby ručičiek (vrodený  Morov reflex). Takýmto spôsobom sa predlžuje spánok. Celá chrbtová časť je vystužená mimoriadne komfortnou pamäťovou penou. Tá pomáha rodičom nabrať pocit istoty pre prenášaní a nosení novorodenca počas prvých mesiacov. Obojsmerný zips je výbornou vychytávkou, pokiaľ chcete prebaľovať bábätko v noci a nechcete, aby sa prebudilo, rúčky ostávajú naďalej zazipsované v perinke.

Ako rastieme v súčasnosti?
Perinka Mimi si za necelé 2roky získala stovky a stovky spokojných rodičov. Momentálne je v ponuke takmer 19 farebných prevedení, v dvoch veľkostiach (0-3mesiace alebo 3-6mesiacov). Mamičky nás inšpirovali aj ďalej. Od januára 2018 je už na trhu aj Spací vak Mimi pre väčšie detičky (6-18mesiacov), ktoré si zavinovanie zamilovali a naďalej im pomáha k lepšiemu  spánku. Pri spacom vaku Mimi si už môže mamička  vybrať či budú rúčky vo vnútri alebo vytiahnuté vonku – odopínateľné otvory na rúčky. A keďže sa blíži leto, tak mimoriadne obľúbené sú teraz letné verzie perinky – Mimi Summer, ktorá je úplne jedinečná svojho druhu. „Opäť ma inšpirovali mamičky, pretože si nevedeli dať rady ako zavinovať detičky v horúcom lete. Vymyslela som letnú verziu perinky Mimi, ktorá má na hrudníčku sieťku. Vďaka sieťke a tenším materiálom vzduch cirkuluje, a tak nedochádza k nebezpečnému prehriatiu bábätka,“ vysvetľuje Miška Kalaninová, autorka tejto unikátnej perinky.

Najväčšiu radosť mi však urobili lekárky a sestričky z novorodeneckého oddelenia v Ružinovskej pôrodnici v Bratislave, ktorým sa perinka Mimi zapáčila, a tak  sme sa dohodli na spolupráci. V súčasnosti (od marca 2018) si môžu mamičky perinku Mimi vyskúšať priamo v pôrodnici.  

Splnil sa mi sen, ktorý pomáha rodičom a hlavne mamičkám vychutnať si ten nádherný čas so svojim vytúženým bábätkom.