SlavicAura

Sme dve – matka a dcéra. Sme pokračovateľkami rodovej línie žien, ktoré vytvárajú novú krásu a uchovávajú dávnoveké tradície. Slavic Aura nie je len značkou. Je to dedičstvo, ktoré sme sa podujali predstaviť vo svete ako poďakovanie našim babičkám, prababičkám, našim predkom, ktorí zanechali svojim potokom obrovské bohatstvo.

Snažíme sa zachovávať starobylé ozdoby hlavy, ktoré sa nosili na slovenskom vidieku i v mestskom prostredí v minulosti. Neostávame však len pri rekonštrukciách a reprodukciách originálov. Inšipirujeme sa týmito predlohami a snažíme sa o tvorivý presah do súčasnej doby tak, ako to robili ženy nášho rodu: s úctou k tradíciám a s tvorivou vášňou vyjadrujeme samých seba. Značka Slavic Aura vychádza z umeleckého odkazu votkaného do slovenského ľudového odevu. Rozvíjame toto bohatstvo a tak ho udržiavame pre nasledujúce generácie.

Našou túžbou je skrášliť ženy tak, aby vynikla ich vnútorná krása.

Naše party, vence, čepce, šatky a šperky vychádzajú z tradícii nášho národa, inšpirujeme sa umením našich predkov, aby sme uchovali, ale aj rozvinuli poklady nášho kultúrneho dedičstva. Dnešná žena môže tieto tradičné ozdoby hlavy nosiť ako súčasť bežného i sviatočného oblečenia. Dokresľujú jej originalitu, ženskosť a krásu. Nie sú to len módne doplnky. Vo výšivkách, farbách, motívoch sú zašifrované dávnoveké symboly, ktorým sa dnes učíme znova porozumieť…To čím sa zdobíme vyjadruje našu osobnosť, vnútorné duchovné bohatstvo a múdrosť. Nádherné party či čepce nesú skrytú mystiku našej spirituality.

Naše výrobky sú rozdelené do dvoch hlavných kategórii: Folklórna móda- v tejto sekcii nájdete presné kópie párt a čepcov z rôznych etnografických oblastí Slovenska ako aj diela inšpirované originálnymi predlohami a Móda v štýle Boho chic- ktorá reprezentuje čelenky, venčeky a doplnky v  boho štýle.

Zdroj text a foto: slavicaura.artfacebook.com/SlavicAura

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami