SlavicAura

Sme dve – matka a dcéra. Sme pokračovateľkami rodovej línie žien, ktoré vytvárajú novú krásu a uchovávajú dávnoveké tradície. Slavic Aura nie je len značkou. Je to dedičstvo, ktoré sme sa podujali predstaviť vo svete ako poďakovanie našim babičkám, prababičkám, našim predkom, ktorí zanechali svojim potokom obrovské bohatstvo.

Snažíme sa zachovávať starobylé ozdoby hlavy, ktoré sa nosili na slovenskom vidieku i v mestskom prostredí v minulosti. Neostávame však len pri rekonštrukciách a reprodukciách originálov. Inšipirujeme sa týmito predlohami a snažíme sa o tvorivý presah do súčasnej doby tak, ako to robili ženy nášho rodu: s úctou k tradíciám a s tvorivou vášňou vyjadrujeme samých seba. Značka Slavic Aura vychádza z umeleckého odkazu votkaného do slovenského ľudového odevu. Rozvíjame toto bohatstvo a tak ho udržiavame pre nasledujúce generácie.

Našou túžbou je skrášliť ženy tak, aby vynikla ich vnútorná krása.

Naše party, vence, čepce, šatky a šperky vychádzajú z tradícii nášho národa, inšpirujeme sa umením našich predkov, aby sme uchovali, ale aj rozvinuli poklady nášho kultúrneho dedičstva. Dnešná žena môže tieto tradičné ozdoby hlavy nosiť ako súčasť bežného i sviatočného oblečenia. Dokresľujú jej originalitu, ženskosť a krásu. Nie sú to len módne doplnky. Vo výšivkách, farbách, motívoch sú zašifrované dávnoveké symboly, ktorým sa dnes učíme znova porozumieť…To čím sa zdobíme vyjadruje našu osobnosť, vnútorné duchovné bohatstvo a múdrosť. Nádherné party či čepce nesú skrytú mystiku našej spirituality.

Naše výrobky sú rozdelené do dvoch hlavných kategórii: Folklórna móda- v tejto sekcii nájdete presné kópie párt a čepcov z rôznych etnografických oblastí Slovenska ako aj diela inšpirované originálnymi predlohami a Móda v štýle Boho chic- ktorá reprezentuje čelenky, venčeky a doplnky v  boho štýle.

Zdroj text a foto: slavicaura.artfacebook.com/SlavicAura

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend