SlavicAura

Sme dve – matka a dcéra. Sme pokračovateľkami rodovej línie žien, ktoré vytvárajú novú krásu a uchovávajú dávnoveké tradície. Slavic Aura nie je len značkou. Je to dedičstvo, ktoré sme sa podujali predstaviť vo svete ako poďakovanie našim babičkám, prababičkám, našim predkom, ktorí zanechali svojim potokom obrovské bohatstvo.

Snažíme sa zachovávať starobylé ozdoby hlavy, ktoré sa nosili na slovenskom vidieku i v mestskom prostredí v minulosti. Neostávame však len pri rekonštrukciách a reprodukciách originálov. Inšipirujeme sa týmito predlohami a snažíme sa o tvorivý presah do súčasnej doby tak, ako to robili ženy nášho rodu: s úctou k tradíciám a s tvorivou vášňou vyjadrujeme samých seba. Značka Slavic Aura vychádza z umeleckého odkazu votkaného do slovenského ľudového odevu. Rozvíjame toto bohatstvo a tak ho udržiavame pre nasledujúce generácie.

Našou túžbou je skrášliť ženy tak, aby vynikla ich vnútorná krása.

Naše party, vence, čepce, šatky a šperky vychádzajú z tradícii nášho národa, inšpirujeme sa umením našich predkov, aby sme uchovali, ale aj rozvinuli poklady nášho kultúrneho dedičstva. Dnešná žena môže tieto tradičné ozdoby hlavy nosiť ako súčasť bežného i sviatočného oblečenia. Dokresľujú jej originalitu, ženskosť a krásu. Nie sú to len módne doplnky. Vo výšivkách, farbách, motívoch sú zašifrované dávnoveké symboly, ktorým sa dnes učíme znova porozumieť…To čím sa zdobíme vyjadruje našu osobnosť, vnútorné duchovné bohatstvo a múdrosť. Nádherné party či čepce nesú skrytú mystiku našej spirituality.

Naše výrobky sú rozdelené do dvoch hlavných kategórii: Folklórna móda- v tejto sekcii nájdete presné kópie párt a čepcov z rôznych etnografických oblastí Slovenska ako aj diela inšpirované originálnymi predlohami a Móda v štýle Boho chic- ktorá reprezentuje čelenky, venčeky a doplnky v  boho štýle.

Zdroj text a foto: slavicaura.artfacebook.com/SlavicAura