Lally chic – textilné vecičky určené najmä do kuchyne

Lally chic –  to sú textilné vecičky určené najmä do kuchyne, v prevažnej miere zástery. Štýlové zásterky pre celú rodinu, a drobný bytový textil , ktorý nám pomáha v domácnosti, zútulňuje domov, a slovenské žienky a dievčatá robí ešte krajšími 🙂

I keď som vyštudovala ekonómiu, od malička som bola človek kreatívny a vyskúšala som snáď všetko, kde som si mohla ventilovať svoju fantáziu 🙂 Najskôr som maľovala, vyrábala si jednoduché farebné šperky.  Neskôr aj háčkovala, plietla, šila. Všetky tie veci, ktoré som už od detstva vytvorila by sa dali počítať snáď aj na stovky….

Ľudia sa ma pýtajú: „prečo zástery ?“ Úprimne povedané, nebol to plán, prišlo to nejak tak spontánne. Potrebovala som darček pre kamarátku, ktorá ma pozvala na kolaudáciu kuchyne a tak som jej chcela priniesť niečo tématické a hlavne originálne – zásteru a chňapku. Ale nie obyčajné, aké sa dali kúpiť v bežnom obchode, ale také, ktoré by jej ladili štýlovo aj farebne s jej krásnou novou kuchynkou. A tak som vymyslela moju prvú zásteru,  a mala celkom veľký úspech.  A potom prišli ďalšie zásterky – nové farby, nové vzory a ešte k tomu aj kuchynské rukavice, čelenky, objednávok bolo stále viac a viac.

Postupom času sa z koníčka stala profesia. A teraz, s odstupom času som veľmi spokojná a aj hrdá na to, že som ľuďom , hlavne ženám a dievčatám tu na Slovensku a aj  v Čechách priniesla niečo nové, niečo čo tu ešte nevideli. No a dnes majú naše zásterky svoje majiteľky takmer vo všetkých okolitých krajinách, dokonca sme posielali balíčky do Austrálie, Srbska, Slovinska, na Nový Zéland, do Holandska, Grécka, Talianska, USA.

Lally chic – to sú textilné vecičky určené najmä do kuchyne

Zástery a taktiež ostaný textil ako kuchynské chňapky a rukavice, obrusy, štóly, prestierania pod taniere, dokonca aj vankúše, čelenky vyrábame zo 100% bavlny. Samozrejme dôraz kladieme na kvalitu vypracovania a detail. Drobné doplnky a ozdôbky sú vyrábané ručne z bavlnenej látky alebo filcu, doplnené korálkami, gombíkmi a stužkami. A samozrejme šijeme na zákazku, taktiež strojovo vyšívame rôzne nápisy, mená. Zákazníkmi veľmi obľúbené sú kuchynské sety – sety rodinných záster, set zástera + rukavica + čelenka.

Lally chic – to sú zástery rôznych  štýlov – retro, vidiecke,  ale aj moderné.  Avšak tou najväčšou inšpiráciou a naozajstnou  srdcovkou je slovenský folklór.  Krásna tradičná modrotlač a jej kombinácia s krajkou paličkovanou alebo madeirovou – tie mi učarovali snáď najviac. S kolekciou modrotlačových vecičiek sme sa dokonca zúčastnili na niekoľkých výstavách v rámci Slovenska.

No a keďže aj my sa posúvame ďalej,  s veľkou radosťou a nadšením rozširujeme ponuku. Okrem už známych záster,  u nás nájdete aj sukne – spoločenské, vlastne také  „prvé lastovičky“, samozrejme  budú pribúdať nové farby vzory, strihy. O pár chvíľ uvidia svetlo sveta ďalšie sukničky a šatočky pre dievčatká a drobné doplnky k nim.

Zdroj text a foto: facebook.com/lallychic.gift