Remix kabelky

Tvorím asi odjakživa… kreslenie, strihanie, lepenie všetkého možného, neskôr pletenie, šitie atď. Rada skúšam a učím sa nové techniky ručných prác.
Šijací stroj ma sprevádzal od detstva, kedy som sledovala babku, ako šila na šliapacej Lade, neskôr mamu, ktorá svojim dcéram šila oblečenie.
Moje prvé pokusy začali šatami pre bábiky, neskôr pre seba a s každým úspechom rástla chuť šiť ďalej…a baví ma to dodnes, len som svoje zameranie nasmerovala ku kabelkám. Kabelková móda ponúka možnosť slobody v tvorení, ktoré je pre mňa veľmi dôležité…vlastne – TVORENIE je určite pre mňa tá najdôležitejšia a najsilnejšia motivácia.

Remix kabelky, tašky, kozmetické taštičky zo šikovných rúk kreatívnej duše, modrotlačKabelky vyrábam pod značkou Remix od roku 2012. K tvorbe využívam rôzny materiál, no od času, kedy som sa stretla s modrotlačou, venujem jej 95% môjho tvorenia. Používam pravú tradičným spôsobom vyrábanú modrotlač od viacerých modrotlačiarov v súčasnosti už z troch krajín. Sama vyberám kombinácie vzorov a bodrúr, ktoré potom aplikujem pri tvorení. . Modrotlač kombinujem s koženkou, kvalitnými poťahovinami i kožou. Pri navrhovaní kabeliek sa zameriavam na ich praktické využitie. Proces zrodu novej kabelky trvá aj niekoľko týždňov, pričom väčšinu času sa kabelka rodí v hlave a to môže trvať aj dva-tri týždne, kým premyslím detaily, kombinácie vzorov a farieb, použitie komponentov. Nasleduje výroba strihu a potom strihanie modrotlače a ostatných materiálov, žehlenie, šitie…a kabelka je na svete.

Techniku výroby sa snažím neustále zdokonaľovať, aby výsledok potešil nielen zákazníčky, ale aby som bola s výsledkom tvorenia spokojná aj ja.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

Partneri projektu

iprofil        

        sedackynamieru

        solisko

Send this to a friend

  • Malý a Veľký Rozsutec

    Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších […]

  • Vinárstvo HR Winery

    Vinárstvo HR Winery sa nachádza v južno-slovenskej vinohradníckej oblasti v obci Gbelce. Pestujeme 24 odrôd, ale do […]

  • Zlobivá 2426 m

    Video od: Vlado Vričan Zlobivá je štíhly trojvrcholový štít v hlavnom hrebeni Vysokých […]