WoodME drevené motýliky a rôzne doplnky z dreva

WoodME

Moje meno je Eduard Berčák, založil som značku WoodME a vyrábam drevené motýliky a rôzne doplnky z dreva.

Celé to začalo tým, že som si chcel obliecť dreveného motýlika na vianočný večierok v práci (vtedy drevené motýliky neboli ešte tak rozšírené). Objednal som si ho zo stránky e-bay ale ako to býva zvykom nestihol mi prísť do vianočného večierku. Bol som veľmi sklamaný a povedal som si, že taký drevený motýlik musím vedieť aj ja vyrobiť a tak sa začal písať príbeh menom woodME.

WoodME drevené motýliky a rôzne doplnky z drevaZačiatky boli veľmi zvláštne nevedel som, ako začať tak som išiel do obchodu zo stavebninami a kúpil všetko potrebné, čo budem k výrobe potrebovať. Drevo, pílku šmirgle, farbu na drevo a lak. Zobral som ceruzku a na kúsok dreva som nakreslil prvého motýlika. Keď som ho vyzeral vôbec sa mi nepáčil (smiech) ale doteraz ho mám doma. Následne keď som si ho krajšie nakreslil lepšie vyrezal už dostal ako taký tvar a takto to začalo. Celkom vtipný príbeh je ako som chcel vymyslieť zapínanie. Úprimne Vám poviem, že dámske ramienka z podprseniek sú na to najlepšie. Vždy, keď som chodil do rôznych textilných galantérii a pýtal sa na ramienka vždy sa ma opýtali že „či pre priateľku?“ Povedal som im, že „nie pre seba“. Pozerali na mňa dosť čudne ale keď som im vysvetlil na čo ich potrebujem iba sa smiali. Čudovali by ste sa ale zohnať v jednom obchode viac ako 5 náhradných párov čiernych ramienok je dosť ťažké.

Prvý drevený motýlik som vyrobil na začiatku roku 2017. Bolo to presne v januári jeden dlhý zimný večer, kedy som si prvý motýlik nakreslil na drevo.

Výroba jedného motýlika trvá dokopy asi 30 minút ale robím ho 3 dni, prvý deň si ho nakreslím, vyrežem, obrúsim a namaľujem. Druhý deň ho lakujem a tretí dorábam do finálnej podoby. Každý drevený motýlik je jedinečný, keďže ho celý ručne vyrezávam tak sa Vám nikdy nepodarí spraviť dva rovnaké.

Na začiatku kým som predal prvý drevený motýlik to bolo strašne dlho, nerád robím veci povrchne. Až keď som mal všetko hotové až vtedy som reálne predal prvého. Je pravda, že asi prvých 10 motýlikov išlo rodine a najbližším kamarátom bezplatne alebo ako darček. Až potom som sa utvrdil, že to čo vyrábam má zmysel, že sa to ľudom páči. Teraz bolo už len na mne vymyslieť dreveným motýlikom príbeh a pekne ich zabaliť.

Výrobný proces tvorby drevených motýlikov bol veľmi zaujímavý. Celý som si ho vymyslel a každým ďalším motýlikom ho zlepšujem. Bez opakovania a skúšania to nešlo (ako pri všetko, keď chcete byť dobrý). Celý výrobný proces trvá tri dni, od objednávky až po doručenie, keďže nikdy neviete aký drevený motýlik bude chcieť zákazník a v tom je tá jedinečnosť.

Áno toto je to, čo chcem robiť

som si povedal keď som videl na svadbe celú rodinku, ktorá mala drevené doplnky odo mňa.

Raz som kolegovi vyrábal dreveného motýlika a keď som mu ho doniesol sa ma opýtal „nevedel by si vyrobiť niečo aj pre moju ženu?“ hneď ma napadla drevená sponka do vlasou. Po vyrobený prvej drevenej sponky som vedel, že z toho vytvorím set „pre neho“ a „pre ňu“ a celkom sa to chytilo.

Okrem toho vyrábam aj drevené manžetové gombíky (kúpil som si gravírovacie pero, no priznám sa ešte nie sme moc kamaráti ale niekoľko manžetových gombíkov s vygravírovanými iniciálami som už vyrobil). V poslednej dobe skúšam vyrábať ženské motýliky, hrebeň na bradu, drevený opasok. Páči sa mi dávať drevu význam.

WoodME drevené motýliky a rôzne doplnky z drevaSnažím sa vždy vyhovieť požiadavkám zákazníkov (úprimne, je to čoraz ťažšie). Vždy sa ich opýtam, aký tvar by sa im páčil alebo nech mi ho nakreslia. Priznám sa, nie vždy viem všetko vyrobiť ale vždy sa vieme nejako dohodnúť, aby bol zákazník spokojný. Vo výrobe ma na začiatku podporovala bývala priateľka ale teraz vyrábam drevené motýliky sám a viem, že ani jeden nie je rovnaký a dávam si na každom precízne záležať. Naučil som sa ak niečo robíte dobre ľudia Vás patrične ocenia. Momentálne sa snažím, aby každý jeden zákazník bol spokojný. Ak je spokojný zákazník tak taký Vám vie spraviť najlepšiu reklamu.

Moju tvorbu môžete nájsť na: facebook.com/WoodMeinstagram.com/woodme

Drevené motýliky - Marseen

Drevené motýliky Marseen

Marseen je slovenská značka,  ručne vyrábaných dizajnových motýlikov z jedinečných drevín s unikátnou a neopakovateľnou kresbou dreva, takže každý motýlik je len jeden a je originál. Našou inšpiráciou je sama príroda a spätosť s ňou. Základom je tvorba samotnej prírody, ktorú my už len tak „doťukneme“.

Vďaka našej láske k drevu, jeho kresbe, vôni a úcte k prírode i tradičnému remeslu prinášame na slovenský trh inovatívne ručne vyrábané dizajnové produkty. Pri ich navrhovaní využívame zásadne kvalitný masív unikátnych drevín. Špecializujeme sa na anomálie kresby drevín, z ktorých sa v našich rukách rodia jednotlivé výrobky, ktoré vynikajú nielen svojim precíznym opracovaním, ale aj neopakovateľným dizajnom. V Marseen sa držíme hesla „V jednoduchosti je krása…“. Naše kolekcie ponúkajú jedinečnosť v kombinácii s krásnymi farbami, sú určené pre pánov, ktorí chcú zaujať a taktiež pre malých gentlemanov ale aj pre dámy, ktoré rady vystúpia z davu.

Tvorbu inšpirovanú prírodou pretvárame do výnimočných kúskov, z ktorých je každý jedinečným originálom.

 

Drevené motýliky - Marseen

Elegancia, príťažlivosť, výnimočnosť, prestíž, sebavedomie. Toto sú atribúty každého človeka novej generácie. Drevené motýliky sú určené pre tých, ktorí sú originálni, kreatívni, inovatívni, pre tých ktorí nemajú chuť plávať s davom, ale vo svojej podstate uznávajú tradície a je v nich aj kus hravého dieťaťa. Navyše drevo v sebe skrýva životný príbeh a v súčasnosti je to najnovšie používaný materiál módneho priemyslu. Stačí si vybrať správnu príležitosť, outfit a typ. Každý jeden drevený motýlik je s osobitým prístupom a láskou ručne opracovaný, až k jeho finálnej dokonalosti. Ak chcete vyniknúť svojim jedinečným štýlom v každej spoločnosti a zároveň sa nebojíte staviť na skutočne zaujímavé doplnky, drevený motýlik s manžetovými gombíkmi a trakmi  je pripravený dotiahnúť váš outfit k úplnej dokonalosti! Pre malých aj veľkých! Spozornieť by mali aj dámy. Správny šmrnc vášmu chlapovi dodá práve drevený motýlik ale taktiež aj traky, takže dolaďte ho k svojim šatám a budete párom, na ktorý sa nezabúda.

Ak teda tieto doplnky ešte nie sú súčasťou vášho šatníka, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Motýlik a traky nielen dopĺňajú štýl muža, ale radikálne prispievajú k jeho atraktivite a trendovosti.

Marian Detko Rezbár, drevené pánske, dámske a detské motýliky náušnice

Marian Detko Rezbár

Volám sa Marián Detko, narodil som sa v malebnej dedinke Krakovany vzdialenej 9 km od kúpeľného mesta Piešťany, mám 35 rokov a mojej vášni sa venujem od mojich 25 rokov …. čiže je to už cca 10 rokov, slobodný bez detí samozrejme mám priateľku, ktorej venujem všetok voľný čas, je to moja veľká Láska, je mojou múzou, inšpiráciu nie len ako žena ale aj ako duša. Všetky nápady vznikajú na základe našej lásky za poslednú dobu. Čo sa týka mojej práce je to moja práca aj hobby v jednom, tvorím s láskou a pre ľudí … nie je to pre peniaze, mám potrebu ľuďom odovzdávať kúsok seba samého, vkladám do dreva dušu, dávam mu šancu na život v druhotnej podobe nielen v surovine sebe samej. Ako som už spomínal môj voľný čas je moja priateľka a naše spoločné chvíle, rodina, rodičia.

Ako slobodný umelec pracujem už asi 5 rokov práca má napĺňa a baví, pracujem sám lebo nápady sa rodia v mojej hlave. Čo sa týka materiálu moja tvorba vzniká z rôznych druhov drevín najčastejšie používam kôru z topoľa kanadského, ako jediný rezbár na Slovensku sa venujem tomu materiálu, naplno odovzdal a vložil do neho dušu, druhú tvár …. A ďalšie materiály sú lipa, orech, jaseň a čerešňa. Som vyštudovaný stolár stavebný nábytkársky, chodil som v Piešťanoch na SOU Vodohospodárske. Táto škola už dávno zanikla, som jeden z mála spolužiakov z triedy, ktorí ostali pri dreve, mnohí sa venujú iným profesiám. Zo začiatku štúdia ma nebavilo toto povolanie – Stolár, až som dovŕšil vek 25 rokov a videl som jedného umelca na Karlovom moste, ktorý vyrezával do kôry stromov postavičky, tváre, starcov, šašov …. a zapáčilo sa mi to … Vravím si ak to dokáže on, tak aj ja 🙂 a týmto spôsobom som začal …nevedel som do čoho budem rezať a čím. Začal som so 6ks dlát od spoločnosti Mameli a teraz moja zbierka dlát presiahla cca 130ks a rôzne iné pomôcky na vyrezávanie.

Čo vyrábam …..moja posledná tvorba sú drevené pánske, dámske a detské motýliky ,drevené náušnice pre dámy a slečny, brošne do kabáta unisex, spony do vlasov, manžetové gombíky ……. Ďalej sa venujem výrobe plastík a reliéfov, sakrálna a zvieracia tematika, nádoby, anjeliky a rôzne ďaľšie podľa požiadaviek zákazníka ….netradičná tvorba bola asi busta Golema …. ako ťažítko pred 2 rokmi …čo sa týka umelca, ktorý má inšpiroval volá sa Marek Bielohlavek a je členom umelcov na Karlovom moste.

Proces výroby je zdĺhavý, najprv treba mať surovinu, ktorá musí pár rokov schnúť, taktiež treba mať nápad, inšpiráciu a potom to ide aj samé. Samotné dielo môže trvať pár hodín a niektoré sa šplhajú až do týždňa záleží od náročnosti … Najčastejšie suroviny je kôra a lipa, čerešňa, orech …. mojou novinkou sú ovocné misy.

Príroda je veľký čarodej …. príroda dava ale aj berie ………..

Spolupracujem z rôznymi organizáciami, napríklad dakujeme.sk Už spomenutou materskou školou v Zavada okres Topoľčany ….kde podporil som 2x túto škôlku finančným darom .

Kde má môžu ľudia nájsť ? Pracujem prevažne v prírode, moju tvorbu môžete nájsť aj na rôznych výstavách a jarmokoch, Dní originality.

Najčastejšie má môžu ľudia nájsť online na mojom facebook profile: Marián Detko Rezbár
A moju tvorbu dokážu sledovať na funpage:
Rezba do kôry stromov ,
Detko Marián Drevené motýliky
hríb na každú riť

Čo sa týka ďalšej mojej tvorby venujem sa v teplejšom období rezbe motorovou pílou t.j.sochy zvierat, abstraktné umenie, hríbiky z dreva – či ako dekorácia alebo na sedenie, preto hríb na každú riť …

Zdroj text a foto:  facebook.com/marian.detko

Saluga

Saluga ponúka manžetové gombíky, opasky, traky, chokre a moderné motýliky, ktoré sú vhodné pre každého chlapa, ženu a dieťa. Motýliky sa v poslednej dobe tešia veľmi veľkej popularite a to hlavne u mladých ľudí. Ponúkame Vám jednofarebné motýliky, ale aj obľúbené moderné dizajny ako napríklad bodky, srdiečka a viac farebné kombinácie…. Vyrobené na SLOVENSKU…. motýliky a traky sú regulovateľné, veľkosť je UNI, poprípade vieme upraviť na veľkosť akú potrebujete. Detské prispôsobujeme veku dieťaťa, kľudne aj baby veľkosť od 0-12 mesiacov.

Zdroj text a foto: Salugafacebook.com/Saluga

Tete-Art je značka ručne robených šperkov a bytových doplnkov.

Tete-Art

Tete – Art je značka ručne robených šperkov a doplnkov.

Každý svoj výrobok považujem za malé dielo, do ktorého vkladám kúsok seba, vyrábam ho vlastnými rukami a s láskou. Mojim výrobkom chýba strojová rovnakosť a dokonalosť, ale moje výrobky majú podľa mňa viac. Majú originalitu a dušu, ktorú sa im snažím vdýchnuť. Garantujem vám, že na ulici nestretnete ďalších X ľudí, ktorý by mali rovnaké doplnky ako vy.

Zdroj text a foto: Tete-Artfacebook.com/TeteArtSperky

Drevené kravaty ERMAR, Drevený motýlik, Manžetové gombíky

Drevené kravaty ERMAR

Začiatkom roku 2016 sa v mojej hlave zrodila myšlienka prísť na trh s niečim novým – výnimočným. A tak sa zrodila prvá drevená kravata ERMAR, čo považujem za svoju dominantu v rámci portfólia. Na základe tlaku od verejnosti som sa rozhodol vyrábať aj drevené motýliky, manžetové gombíky a mnoho iných doplnkov.

Drevo, ktoré využívam na svoju produkciu pochádza z demotážií starých budov a preto ho nazývam recyklované. Ide o viac ako storočné dubové časti domu a teda podlahy, trámy a vonkajšie obklady. Každý jeden kus v sebe nesie príbeh a históriu. Vždy som bol zástancom toho, že každý jeden produkt z mojej dielne musí mať v sebe dušu.

Verím, že Vás moja produkcia osloví, nech sa páči…

Drevená kravata
Dominantou drevenej kravaty ERMAR je jej jednoduchosť, elegancia a zároveň jedinečnosť. Hladký povrch recyklovaného dubového dreva ošetrený tvrdeným voskovým olejom si zamilujete už po prvom dotyku.

Drevený motýlik
Výnimočnosťou drevených motýlikov je hlavne precíznosť a kvalitná ručná práca. Zákazník si môže sám zvoliť tvar a odtieň dreva, takisto aj farebné prvevedenie textílie, ktorá je odnímateľná. Výhodou je teda možnosť jednoducho meniť textilnú časť za inú.

Manžetové gombíky
Každý gentlman vie, že záleží aj na najmenšom detaile. Vyniknúť a prilákať pozornosť iných sa dá aj vďaka výnimočným dreveným manžetovým gombíkom.