Moderná perinka Mimi original

Unikát, ktorý uľahčí život rodičom s bábätkom

Miška Kalaninová je mama ako mnohé z vás, ktorú trápilo, že má zdravé ale náročné bábätko, ktoré málo spalo a cez noc sa často budilo. Vstávala unavená a nevyspatá čo ovplyvňovalo časom celú rodinu. Začala hľadať spôsob ako upokojiť nekľudné bábätko a predĺžiť jeho spánok.

Babičky vedeli ako na to
„Pomohla rada od mojej babičky“, začína s rozprávaním autorka modernej detskej perinky Mimi. „Povedala, aby som skúsila bábätko tesnejšie zavinovať, že mu to dá pocit istoty a bezpečia ako to poznalo ešte z maternice“. A pomohlo to! Keďže zavinovanie sa osvedčilo, vznikla myšlienka, vymyslieť detskú perinku, ktorá by pomohla predĺžiť spánok a upokojiť bábätko.

Narodila sa Mimi
Prvé prototypy modernej perinky sa testovali na vlastných deťoch, potom testovali kamarátky. Boli nadšené.  Najúžasnejšie bolo vidieť tie zmeny na mamách. Boli oddýchnuté, usmiate a materskú si konečne začali užívať. V lete 2016 som sa v Nitre prvýkrát ukázala  s perinkou Mimi na výstave. S malou dušičkou som čakala na prvé reakcie. Boli úžasné!!!

Slovenské tradície
Doteraz si pamätám staršiu pani na dôchodku, ktorá prišla ku mne a povedala: „Chcem si u vás objednať hneď dve pre moju pravnučku. Ja som 45rokov pracovala na novorodeneckom oddelení, a preto viem oceniť dobrý nápad. Takto sme dávali rúčky  do perinky detičkám už dávno. A viem, že to pomáha upokojiť ich. Vy ste perinku vymyslela veľmi prakticky a mamičke ste to zjednodušila. Kedysi neboli takéto hebučké a pružné materiály ako teraz.“ Rozpráva o svojich začiatkoch Miška.

Moderná perinka MIMI-original, pomáha predĺžiť spánok a upokojiť bábätko

Zrodil sa unikát
Perinka Mimi je svojím tvarom jedinečná nielen na Slovensku ale aj v celej Európskej únii. V júni 2016 získala štatút chráneného dizajnu pre Slovensko a v auguste bol dizajn potvrdený Úradom duševného vlastníctva v Alicante, platný pre celú Európsku úniu.

Ako vlastne Mimi pomáha?
Perinka Mimi vychádza z tradície zavinovania. Zavinovanie pomáha novorodencovi navodiť podmienky ako mal v brušku, čím mu tesnejší priestor dáva pocit istoty a bezpečia. Hoci je perinka mimoriadne pružná, je precízne navrhnutá tak, aby z nej bábätko nevedelo vytiahnuť rúčky, a tak sa nebudí na vlastné trhavé pohyby ručičiek (vrodený  Morov reflex). Takýmto spôsobom sa predlžuje spánok. Celá chrbtová časť je vystužená mimoriadne komfortnou pamäťovou penou. Tá pomáha rodičom nabrať pocit istoty pre prenášaní a nosení novorodenca počas prvých mesiacov. Obojsmerný zips je výbornou vychytávkou, pokiaľ chcete prebaľovať bábätko v noci a nechcete, aby sa prebudilo, rúčky ostávajú naďalej zazipsované v perinke.

Ako rastieme v súčasnosti?
Perinka Mimi si za necelé 2roky získala stovky a stovky spokojných rodičov. Momentálne je v ponuke takmer 19 farebných prevedení, v dvoch veľkostiach (0-3mesiace alebo 3-6mesiacov). Mamičky nás inšpirovali aj ďalej. Od januára 2018 je už na trhu aj Spací vak Mimi pre väčšie detičky (6-18mesiacov), ktoré si zavinovanie zamilovali a naďalej im pomáha k lepšiemu  spánku. Pri spacom vaku Mimi si už môže mamička  vybrať či budú rúčky vo vnútri alebo vytiahnuté vonku – odopínateľné otvory na rúčky. A keďže sa blíži leto, tak mimoriadne obľúbené sú teraz letné verzie perinky – Mimi Summer, ktorá je úplne jedinečná svojho druhu. „Opäť ma inšpirovali mamičky, pretože si nevedeli dať rady ako zavinovať detičky v horúcom lete. Vymyslela som letnú verziu perinky Mimi, ktorá má na hrudníčku sieťku. Vďaka sieťke a tenším materiálom vzduch cirkuluje, a tak nedochádza k nebezpečnému prehriatiu bábätka,“ vysvetľuje Miška Kalaninová, autorka tejto unikátnej perinky.

Najväčšiu radosť mi však urobili lekárky a sestričky z novorodeneckého oddelenia v Ružinovskej pôrodnici v Bratislave, ktorým sa perinka Mimi zapáčila, a tak  sme sa dohodli na spolupráci. V súčasnosti (od marca 2018) si môžu mamičky perinku Mimi vyskúšať priamo v pôrodnici.  

Splnil sa mi sen, ktorý pomáha rodičom a hlavne mamičkám vychutnať si ten nádherný čas so svojim vytúženým bábätkom.