Vyšívané doplnky Myrtille

Volám sa Lucia, som študentkou vysokej školy a popri štúdiu sa venujem vyšívaniu opaskov, motýlikov a najnovšie vyrábam aj klipy na topánky. K vyšívaniu som sa dostala v podstate náhodou, aj keď je pravda, že odmalička, čo si pamätám, moja mamina vždy niečo šila, vyšívala, štrikovala a tvorila. Vďaka nej som vyšila svoj prvý opasok, ktorý mal byť mimochodom k mojim svadobným šatám.

Ako to však býva prestal sa mi po chvíli páčiť, tak som vyšila druhý. Ten však tiež nebol ten pravý pre mňa. Vtedy mi skrsla v hlave myšlienka, že možno nie sú tie pravé pre mňa, ale sú pravé pre nejakú inú nevestu. Teraz sa z nich tešia viaceré nevesty a mladé devy na Slovensku.

Inšpiráciou pre moju tvorbu je náš folklór, naše kroje a výšivky. Veľmi ma teší, že aspoň takýmto spôsobom, môžem priviezť časť našej histórie a bohatstva k životu.

Výsledky mojej tvorby si môžete pozrieť a kúpiť na sashe.sk/Myrtille

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea        

Send this to a friend