Vyšívané doplnky Myrtille

Volám sa Lucia, som študentkou vysokej školy a popri štúdiu sa venujem vyšívaniu opaskov, motýlikov a najnovšie vyrábam aj klipy na topánky. K vyšívaniu som sa dostala v podstate náhodou, aj keď je pravda, že odmalička, čo si pamätám, moja mamina vždy niečo šila, vyšívala, štrikovala a tvorila. Vďaka nej som vyšila svoj prvý opasok, ktorý mal byť mimochodom k mojim svadobným šatám.

Ako to však býva prestal sa mi po chvíli páčiť, tak som vyšila druhý. Ten však tiež nebol ten pravý pre mňa. Vtedy mi skrsla v hlave myšlienka, že možno nie sú tie pravé pre mňa, ale sú pravé pre nejakú inú nevestu. Teraz sa z nich tešia viaceré nevesty a mladé devy na Slovensku.

Inšpiráciou pre moju tvorbu je náš folklór, naše kroje a výšivky. Veľmi ma teší, že aspoň takýmto spôsobom, môžem priviezť časť našej histórie a bohatstva k životu.

Výsledky mojej tvorby si môžete pozrieť a kúpiť na sashe.sk/Myrtille

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami