Kováčstvo UM-KOV

Remeslo predávané z pokolenia na pokolenie

Volám sa Andy, Som druhá generácia kováčov v našej rodine s pevným a bohatým zázemím. Študovala som na Súkromnej škole úžitkového výtvarníctva (ŠÚV Kremnica) – odbor umelecké kováčstvo a zámocníčtvo a na Strední umeleckoprumyslové škole (SUPŠ Turnov) – odbor umelecké odlévaní kovu. Zúčastnila som sa mnohých sútaží, z ktorých najúspešnejšie pre mna boli: Comenius – práca bola prezentovaná na umeleckých školách v celej Európe. Druhé miesto sútaže „Pekar roku“, „Cukrár roku“. Druhé miesto, nultého ročníka sútaže „Tvorte s námi naše dílo“, (pre spoločnost Diamond Capital s.r.o). Prvé miesto sútaže o návrh sochy pre mestskú knižnicu v Turnove – socha Sv. Jeroníma. Sochu som sama realizovala. Dalším z mojich významných úspechov je tvorba replík šperkov Hodejovského bronzového pokladu pre Hradné múzeum vo Filakove.

Okrem vlastnej tvorby a zákazkovej činnosti sa rada zúčastnujem rôznych remeselných podujatí, čím svojím remeslom dotváram príjemnú atmosféru podujatí.

Momentálne sa najčastejšie venujem interiérovým, exteriérovým figuralným a zvieracím plastikám, odlievaniu zbraní,…

Moju tvorbu môžete nájsť na: um-kov.skfacebook.com/umkovinstagram.com/andrea_kosecova

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend