Kováčstvo UM-KOV

Remeslo predávané z pokolenia na pokolenie

Volám sa Andy, Som druhá generácia kováčov v našej rodine s pevným a bohatým zázemím. Študovala som na Súkromnej škole úžitkového výtvarníctva (ŠÚV Kremnica) – odbor umelecké kováčstvo a zámocníčtvo a na Strední umeleckoprumyslové škole (SUPŠ Turnov) – odbor umelecké odlévaní kovu. Zúčastnila som sa mnohých sútaží, z ktorých najúspešnejšie pre mna boli: Comenius – práca bola prezentovaná na umeleckých školách v celej Európe. Druhé miesto sútaže „Pekar roku“, „Cukrár roku“. Druhé miesto, nultého ročníka sútaže „Tvorte s námi naše dílo“, (pre spoločnost Diamond Capital s.r.o). Prvé miesto sútaže o návrh sochy pre mestskú knižnicu v Turnove – socha Sv. Jeroníma. Sochu som sama realizovala. Dalším z mojich významných úspechov je tvorba replík šperkov Hodejovského bronzového pokladu pre Hradné múzeum vo Filakove.

Okrem vlastnej tvorby a zákazkovej činnosti sa rada zúčastnujem rôznych remeselných podujatí, čím svojím remeslom dotváram príjemnú atmosféru podujatí.

Momentálne sa najčastejšie venujem interiérovým, exteriérovým figuralným a zvieracím plastikám, odlievaniu zbraní,…

Moju tvorbu môžete nájsť na: um-kov.skfacebook.com/umkovinstagram.com/andrea_kosecova

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami