Šopa Dizajn

Môj dizajn je ovplyvnený tradíciou, ktorú v ňom ďalej rozvíjam v súčasnom jazyku modernej doby. To je spôsob, ako sa dá udržať večne.
Každého dizajnéra ovplyvňuje to, odkiaľ pochádza, v akom prostredí vyrastal… Vyrastala som na v prostredí, kde sa stále niečo kutilo a majstrovalo. Od malička som pozorovala prácu môjho dedka – ľudového umelca. Môj dizajn odkazuje na to, odkiaľ pochádzam a že som slovenská dizajnérka.

Mnoho ľudí sa ma pýta prečo práve Šopa. Šopa je moja spomienka na detstvo – ako malá som sa tam hrávala. Až teraz som si uvedomila, že tam vlastne vznikali moje prvé dizajnérske kúsky – aj keď len z paličiek a lepiacej pásky. Neskôr, na strednej a vysokej škole, som tam strávila množstvo času pri výrobe prác do školy. Šopa sa stala mojím ateliérom. Navyše je to pekné slovenské slovo, ktoré zároveň znie veľmi podobne ako anglické slovo shop (obchod).

„Tradícia neznamená uchovávať popol, ale odovzdávať plameň“

Vzdelanie:
2009_2015 Mgr.art., Vysoká škola výtvarných umení, katedra Dizajnu, ateliér Art Dizajn, Bratislava, Slovensko
2005_2009 Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, odbor: Propagačné výtvarníctvo, Bratislava, Slovensko

Šopa Dizajn ponúka: náušnice, náhrdelníky, sady šperkov, náramky, kabelky, tričká, zrkadielka, zrkadlá, hodiny, diáre, tabuľky, drevené motýliky.

Zdroj text a foto: Šopa Dizajnfacebook.com/dizajnsopa

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami