Šopa Dizajn

Môj dizajn je ovplyvnený tradíciou, ktorú v ňom ďalej rozvíjam v súčasnom jazyku modernej doby. To je spôsob, ako sa dá udržať večne.
Každého dizajnéra ovplyvňuje to, odkiaľ pochádza, v akom prostredí vyrastal… Vyrastala som na v prostredí, kde sa stále niečo kutilo a majstrovalo. Od malička som pozorovala prácu môjho dedka – ľudového umelca. Môj dizajn odkazuje na to, odkiaľ pochádzam a že som slovenská dizajnérka.

Mnoho ľudí sa ma pýta prečo práve Šopa. Šopa je moja spomienka na detstvo – ako malá som sa tam hrávala. Až teraz som si uvedomila, že tam vlastne vznikali moje prvé dizajnérske kúsky – aj keď len z paličiek a lepiacej pásky. Neskôr, na strednej a vysokej škole, som tam strávila množstvo času pri výrobe prác do školy. Šopa sa stala mojím ateliérom. Navyše je to pekné slovenské slovo, ktoré zároveň znie veľmi podobne ako anglické slovo shop (obchod).

„Tradícia neznamená uchovávať popol, ale odovzdávať plameň“

Vzdelanie:
2009_2015 Mgr.art., Vysoká škola výtvarných umení, katedra Dizajnu, ateliér Art Dizajn, Bratislava, Slovensko
2005_2009 Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, odbor: Propagačné výtvarníctvo, Bratislava, Slovensko

Šopa Dizajn ponúka: náušnice, náhrdelníky, sady šperkov, náramky, kabelky, tričká, zrkadielka, zrkadlá, hodiny, diáre, tabuľky, drevené motýliky.

Zdroj text a foto: Šopa Dizajnfacebook.com/dizajnsopa

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend