Šopa Dizajn

Môj dizajn je ovplyvnený tradíciou, ktorú v ňom ďalej rozvíjam v súčasnom jazyku modernej doby. To je spôsob, ako sa dá udržať večne.
Každého dizajnéra ovplyvňuje to, odkiaľ pochádza, v akom prostredí vyrastal… Vyrastala som na v prostredí, kde sa stále niečo kutilo a majstrovalo. Od malička som pozorovala prácu môjho dedka – ľudového umelca. Môj dizajn odkazuje na to, odkiaľ pochádzam a že som slovenská dizajnérka.

Mnoho ľudí sa ma pýta prečo práve Šopa. Šopa je moja spomienka na detstvo – ako malá som sa tam hrávala. Až teraz som si uvedomila, že tam vlastne vznikali moje prvé dizajnérske kúsky – aj keď len z paličiek a lepiacej pásky. Neskôr, na strednej a vysokej škole, som tam strávila množstvo času pri výrobe prác do školy. Šopa sa stala mojím ateliérom. Navyše je to pekné slovenské slovo, ktoré zároveň znie veľmi podobne ako anglické slovo shop (obchod).

„Tradícia neznamená uchovávať popol, ale odovzdávať plameň“

Vzdelanie:
2009_2015 Mgr.art., Vysoká škola výtvarných umení, katedra Dizajnu, ateliér Art Dizajn, Bratislava, Slovensko
2005_2009 Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, odbor: Propagačné výtvarníctvo, Bratislava, Slovensko

Šopa Dizajn ponúka: náušnice, náhrdelníky, sady šperkov, náramky, kabelky, tričká, zrkadielka, zrkadlá, hodiny, diáre, tabuľky, drevené motýliky.

Zdroj text a foto: Šopa Dizajnfacebook.com/dizajnsopa