AtelierMM – Monika Michalik

Volám sa Monika Micháliková a som v prvom rade mama 3 detí. 🙂 Narodila som sa v Čadci, no väčšinu života som prežila v Hriňovej pod Poľanou. Celé detstvo ma fascinovali všetky možne ručné práce, štrikovanie, háčkovanie, vyšívanie a najmä šitie. Pokiaľ mi pamäť siaha a akonáhle som  mohla držať ihlu v rukách, šila som garderóby pre bábiky. Či už moje alebo kamarátkam. Preto nebolo prekvapenie, keď moje kroky viedli na Strednú priemyselnú školu odevnú. A od vtedy sa venujem šitiu.

AtelierMM - Monika Michalik, Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ

Pod značkou AtelierMM, tvorím cca 5 rokov. Značka vznikla pri mojej 3 materskej a bol to taký môj reštart. Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ a patchworku, najmä dekám s fotkami. Ale v mojej tvorbe si nájdete aj odevy pre dámy a deti, ale aj bytové doplnky a tašky. Fenomén košieľ vznikol náhodne, keď ma poprosil jeden  mladý chalan o košeľu. Požiadavka bola aby nebola klasicky ľudová, proste aby mala tvar a formu. A tak vznikla košeľa s červenou výšivkou. Do dnešného dňa je to najpredávanejší vzor. Moje košele sú už asi na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

Mojou srdcovou záležitosťou sú patchworkové deky s fotkami. Sú to uložené spomienky na látke a sú to osobné darčeky k rôznym príležitostiam. Milujem strihať malé kúsky farebných látok a dávať im v blokoch rôzne tvary, ktoré potom spájam spolu  s fotkami do diek a vankúšov. Fotky sú tlačené na látku.

Už 4 rok spolupracujem so RTVS s reláciou Postav dom, zasaď strom, kde spolu tvoríme návody na rôzne šité doplnky.