AtelierMM – Monika Michalik

Volám sa Monika Micháliková a som v prvom rade mama 3 detí. 🙂 Narodila som sa v Čadci, no väčšinu života som prežila v Hriňovej pod Poľanou. Celé detstvo ma fascinovali všetky možne ručné práce, štrikovanie, háčkovanie, vyšívanie a najmä šitie. Pokiaľ mi pamäť siaha a akonáhle som  mohla držať ihlu v rukách, šila som garderóby pre bábiky. Či už moje alebo kamarátkam. Preto nebolo prekvapenie, keď moje kroky viedli na Strednú priemyselnú školu odevnú. A od vtedy sa venujem šitiu.

AtelierMM - Monika Michalik, Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ

Pod značkou AtelierMM, tvorím cca 5 rokov. Značka vznikla pri mojej 3 materskej a bol to taký môj reštart. Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ a patchworku, najmä dekám s fotkami. Ale v mojej tvorbe si nájdete aj odevy pre dámy a deti, ale aj bytové doplnky a tašky. Fenomén košieľ vznikol náhodne, keď ma poprosil jeden  mladý chalan o košeľu. Požiadavka bola aby nebola klasicky ľudová, proste aby mala tvar a formu. A tak vznikla košeľa s červenou výšivkou. Do dnešného dňa je to najpredávanejší vzor. Moje košele sú už asi na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

Mojou srdcovou záležitosťou sú patchworkové deky s fotkami. Sú to uložené spomienky na látke a sú to osobné darčeky k rôznym príležitostiam. Milujem strihať malé kúsky farebných látok a dávať im v blokoch rôzne tvary, ktoré potom spájam spolu  s fotkami do diek a vankúšov. Fotky sú tlačené na látku.

Už 4 rok spolupracujem so RTVS s reláciou Postav dom, zasaď strom, kde spolu tvoríme návody na rôzne šité doplnky.

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami