AtelierMM – Monika Michalik

Volám sa Monika Micháliková a som v prvom rade mama 3 detí. 🙂 Narodila som sa v Čadci, no väčšinu života som prežila v Hriňovej pod Poľanou. Celé detstvo ma fascinovali všetky možne ručné práce, štrikovanie, háčkovanie, vyšívanie a najmä šitie. Pokiaľ mi pamäť siaha a akonáhle som  mohla držať ihlu v rukách, šila som garderóby pre bábiky. Či už moje alebo kamarátkam. Preto nebolo prekvapenie, keď moje kroky viedli na Strednú priemyselnú školu odevnú. A od vtedy sa venujem šitiu.

AtelierMM - Monika Michalik, Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ

Pod značkou AtelierMM, tvorím cca 5 rokov. Značka vznikla pri mojej 3 materskej a bol to taký môj reštart. Venujem sa najmä šitiu pánskych folkových košieľ a patchworku, najmä dekám s fotkami. Ale v mojej tvorbe si nájdete aj odevy pre dámy a deti, ale aj bytové doplnky a tašky. Fenomén košieľ vznikol náhodne, keď ma poprosil jeden  mladý chalan o košeľu. Požiadavka bola aby nebola klasicky ľudová, proste aby mala tvar a formu. A tak vznikla košeľa s červenou výšivkou. Do dnešného dňa je to najpredávanejší vzor. Moje košele sú už asi na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

Mojou srdcovou záležitosťou sú patchworkové deky s fotkami. Sú to uložené spomienky na látke a sú to osobné darčeky k rôznym príležitostiam. Milujem strihať malé kúsky farebných látok a dávať im v blokoch rôzne tvary, ktoré potom spájam spolu  s fotkami do diek a vankúšov. Fotky sú tlačené na látku.

Už 4 rok spolupracujem so RTVS s reláciou Postav dom, zasaď strom, kde spolu tvoríme návody na rôzne šité doplnky.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        benesport

Send this to a friend