Mgr. Radka Garajová – keramika Belkoker

Po ukončení štúdia na UK v Bratislave a skúsenosti s keramikou som sa rozhodla uberať týmto smerom. Modelovanie ma však lákalo už od útleho detstva, keď som v tých časoch modelovala z plastelíny, moduritu a napokon z hliny. Ten pocit, že si viete vyrobiť čokoľvek čo vás napadne a používať to každý deň je úžasný. Keramike sa aktívne venujem vyše dvoch rokov a postupne ma zastavujú cudzí ľudia so záujmom o moju tvorbu. Moje výrobky sú hlavne o tom, čo ma práve napadne, čo ma obklopuje. Venujem sa rastlinným motívom, výrobe domčekov, ktoré sú vhodné ako svietniky, vianočným ozdobám, výrobe kvetináčov a hlavne úžitkovej keramike. Keramiku som začala vypaľovať na vyššiu teplotu aby vznikla z hliny kamenina, ktorá je odolnejšia a trvácnejšia či už v umývačke riadu alebo celkovo. Ľudom ponúkam mnou už vyrobené veci ale vyrábam aj na zákazku. V mojom ateliéry mám okrem pece na vypaľovanie aj valcovací stôl a hrnčiarsky kruh a čoskoro plánujem vyrábať obkladačky a odlievať. Momentálne je každý jeden výrobok originál, ručne vymodelovaný. Verím, že si v mojej tvorbe príde každý na to svoje čo sa mu páči. Pre mňa keramika nie je práca ale je to radosť tvoriť niečo čo teší nielen mňa ale aj okolie.

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea        

Send this to a friend