Mgr. Radka Garajová – keramika Belkoker

Po ukončení štúdia na UK v Bratislave a skúsenosti s keramikou som sa rozhodla uberať týmto smerom. Modelovanie ma však lákalo už od útleho detstva, keď som v tých časoch modelovala z plastelíny, moduritu a napokon z hliny. Ten pocit, že si viete vyrobiť čokoľvek čo vás napadne a používať to každý deň je úžasný. Keramike sa aktívne venujem vyše dvoch rokov a postupne ma zastavujú cudzí ľudia so záujmom o moju tvorbu. Moje výrobky sú hlavne o tom, čo ma práve napadne, čo ma obklopuje. Venujem sa rastlinným motívom, výrobe domčekov, ktoré sú vhodné ako svietniky, vianočným ozdobám, výrobe kvetináčov a hlavne úžitkovej keramike. Keramiku som začala vypaľovať na vyššiu teplotu aby vznikla z hliny kamenina, ktorá je odolnejšia a trvácnejšia či už v umývačke riadu alebo celkovo. Ľudom ponúkam mnou už vyrobené veci ale vyrábam aj na zákazku. V mojom ateliéry mám okrem pece na vypaľovanie aj valcovací stôl a hrnčiarsky kruh a čoskoro plánujem vyrábať obkladačky a odlievať. Momentálne je každý jeden výrobok originál, ručne vymodelovaný. Verím, že si v mojej tvorbe príde každý na to svoje čo sa mu páči. Pre mňa keramika nie je práca ale je to radosť tvoriť niečo čo teší nielen mňa ale aj okolie.

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami