PerunShop

PerunShop
Podstata a myšlienka zrodu PerunShop-u pozostáva z lásky k histórii. Vyjadrujeme ním, hrdosť na našich predkov, ktorých odkaz a dedičstvo prenášame do dnešných dní. Venujeme sa hlavne folklórnej, slovanskej, alebo aj vikingskej, či keltskej tématike. Zastrešujeme široké portfólio tovaru, ktorý sa navzájom dopĺňa a dokáže osloviť mnohých. Nájdete tu oblečenie, tovar zo striebra, bronzu, cínu, ale aj rohoviny, dreva, či kože. Väčšina tovaru pochádza z našej produkcie, kde ponúkame zákazníkom tovar v čo najvyššej kvalite za primeranú cenu. Snažíme sa, aby zákazník dostal čo chce a teda sa pokúšame zhmotniť aj špeciálne požiadavky na mieru, podľa jeho predstavy.

Náš tovar si nachádza domov okrem Slovenska aj v rôznych kútoch sveta. Aj keď ľudí ich cesty osudu zaviedli kamkoľvek, mnohí z nich stále cítia spojenie z rodnou zemou. Sme veľmi radi a poctení, ak na nás narazia a kontaktujú. Mnohí vyrozprávajú svoj príbeh a sú nesmierne vďační, že môžu mať kus tradície, či slovanskej histórie pri sebe.

PerunShop Tradícia žije. . .oblečenie, tovar z rohoviny, dreva, či kože

Pyrografia
Veľká časť našej tvorby pozostáva z pyrografie /vypaľovanie do dreva/. Vznikajú ňou výrobky ako šperkovnice, obrazy, hodín, ale aj zdobené drevené stolovanie, ktoré ošetrujeme ľanovým olejom.

Venujeme sa karetkovaniu
Tkanie na karetkách predstavuje starú techniku tkania ozdobných pásov za pomoci doštičiek tzv. karetiek. Tkané karetky sa využívali hlavne na ozdobu šiat, či už ako lem našitý na ľanových, alebo bavlnených tunikách, ale aj ako opasok previazaný na páse. V dnešnej dobe zažívajú tkané karetky akúsi osvetu a stále viac ľudí sa ne zaujíma.

Výrobky z kože
Medzi našu najmladšiu produkciu patrí kožená výroba. Koža je úžasný materiál, z ktorého možnú tvorbu limituje iba predstavivosť človeka. Vyrábame opasky, náramky, nátepníky, prívesky, spony do vlasov, kapsy . . .

… „Tradícia Žije“…

Zdroj text a foto:  PerunShopfacebook.com/perunshop

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

Ďalšie projekty #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" všetko krásne, čo doma máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.

ig fb tw pin

.Ochutnaj

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Tipy na reštaurácie a nákupy "s rozumom".

.Spoznaj

logo3

Spoznaj s nami tie pravé slovenské krásy a dominanty! Naše rozšírené foto príbehy z lokalít a regiónov, ktoré sme navštívili alebo vaše príbehy z regiónov, ktoré sú vašim domovom.

.Tradície

logo4

Spoznaj s nami slovenské ľudové tradície a zvyky, tradičné remeslá, folklórne súbory a kroje! Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým sa uchovávajú naše zvyky a tradície.

.UžívamSi

Naše foto príbehy o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, kde si môžeme dať skvelú večeru či oddýchnuť vo wellnesse... užívajme si oddych doma.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        prelika        grandcastle        sorea        hotelsolisko        komjathi        podtatrami