PerunShop

PerunShop
Podstata a myšlienka zrodu PerunShop-u pozostáva z lásky k histórii. Vyjadrujeme ním, hrdosť na našich predkov, ktorých odkaz a dedičstvo prenášame do dnešných dní. Venujeme sa hlavne folklórnej, slovanskej, alebo aj vikingskej, či keltskej tématike. Zastrešujeme široké portfólio tovaru, ktorý sa navzájom dopĺňa a dokáže osloviť mnohých. Nájdete tu oblečenie, tovar zo striebra, bronzu, cínu, ale aj rohoviny, dreva, či kože. Väčšina tovaru pochádza z našej produkcie, kde ponúkame zákazníkom tovar v čo najvyššej kvalite za primeranú cenu. Snažíme sa, aby zákazník dostal čo chce a teda sa pokúšame zhmotniť aj špeciálne požiadavky na mieru, podľa jeho predstavy.

Náš tovar si nachádza domov okrem Slovenska aj v rôznych kútoch sveta. Aj keď ľudí ich cesty osudu zaviedli kamkoľvek, mnohí z nich stále cítia spojenie z rodnou zemou. Sme veľmi radi a poctení, ak na nás narazia a kontaktujú. Mnohí vyrozprávajú svoj príbeh a sú nesmierne vďační, že môžu mať kus tradície, či slovanskej histórie pri sebe.

PerunShop Tradícia žije. . .oblečenie, tovar z rohoviny, dreva, či kože

Pyrografia
Veľká časť našej tvorby pozostáva z pyrografie /vypaľovanie do dreva/. Vznikajú ňou výrobky ako šperkovnice, obrazy, hodín, ale aj zdobené drevené stolovanie, ktoré ošetrujeme ľanovým olejom.

Venujeme sa karetkovaniu
Tkanie na karetkách predstavuje starú techniku tkania ozdobných pásov za pomoci doštičiek tzv. karetiek. Tkané karetky sa využívali hlavne na ozdobu šiat, či už ako lem našitý na ľanových, alebo bavlnených tunikách, ale aj ako opasok previazaný na páse. V dnešnej dobe zažívajú tkané karetky akúsi osvetu a stále viac ľudí sa ne zaujíma.

Výrobky z kože
Medzi našu najmladšiu produkciu patrí kožená výroba. Koža je úžasný materiál, z ktorého možnú tvorbu limituje iba predstavivosť človeka. Vyrábame opasky, náramky, nátepníky, prívesky, spony do vlasov, kapsy . . .

… „Tradícia Žije“…

Zdroj text a foto:  PerunShopfacebook.com/perunshop