PerunShop

PerunShop
Podstata a myšlienka zrodu PerunShop-u pozostáva z lásky k histórii. Vyjadrujeme ním, hrdosť na našich predkov, ktorých odkaz a dedičstvo prenášame do dnešných dní. Venujeme sa hlavne folklórnej, slovanskej, alebo aj vikingskej, či keltskej tématike. Zastrešujeme široké portfólio tovaru, ktorý sa navzájom dopĺňa a dokáže osloviť mnohých. Nájdete tu oblečenie, tovar zo striebra, bronzu, cínu, ale aj rohoviny, dreva, či kože. Väčšina tovaru pochádza z našej produkcie, kde ponúkame zákazníkom tovar v čo najvyššej kvalite za primeranú cenu. Snažíme sa, aby zákazník dostal čo chce a teda sa pokúšame zhmotniť aj špeciálne požiadavky na mieru, podľa jeho predstavy.

Náš tovar si nachádza domov okrem Slovenska aj v rôznych kútoch sveta. Aj keď ľudí ich cesty osudu zaviedli kamkoľvek, mnohí z nich stále cítia spojenie z rodnou zemou. Sme veľmi radi a poctení, ak na nás narazia a kontaktujú. Mnohí vyrozprávajú svoj príbeh a sú nesmierne vďační, že môžu mať kus tradície, či slovanskej histórie pri sebe.

PerunShop Tradícia žije. . .oblečenie, tovar z rohoviny, dreva, či kože

Pyrografia
Veľká časť našej tvorby pozostáva z pyrografie /vypaľovanie do dreva/. Vznikajú ňou výrobky ako šperkovnice, obrazy, hodín, ale aj zdobené drevené stolovanie, ktoré ošetrujeme ľanovým olejom.

Venujeme sa karetkovaniu
Tkanie na karetkách predstavuje starú techniku tkania ozdobných pásov za pomoci doštičiek tzv. karetiek. Tkané karetky sa využívali hlavne na ozdobu šiat, či už ako lem našitý na ľanových, alebo bavlnených tunikách, ale aj ako opasok previazaný na páse. V dnešnej dobe zažívajú tkané karetky akúsi osvetu a stále viac ľudí sa ne zaujíma.

Výrobky z kože
Medzi našu najmladšiu produkciu patrí kožená výroba. Koža je úžasný materiál, z ktorého možnú tvorbu limituje iba predstavivosť človeka. Vyrábame opasky, náramky, nátepníky, prívesky, spony do vlasov, kapsy . . .

… „Tradícia Žije“…

Zdroj text a foto:  PerunShopfacebook.com/perunshop

Projekt #praveslovenske

logo1

Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje "Hrdo a Srdcom" slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, fotografie, hudbu, technológie, folklór, históriu a krásy Slovenska.

fb ig tw

.Ochutnaj #praveslovenske

logo2

Ochutnaj pravé slovenské výrobky od slovenských výrobcov! Zámerom projektu je propagovať kvalitné slovenské potraviny a ich výrobcov. Táto iniciatíva prichádza na podnet verejnosti, v ktorej prebieha diskusia na tému kvality a podielu slovenských potravín v predaji.

.Spoznaj #praveslovenske

logo3

Spoznaj tie pravé slovenské krásy a dominanty! "Národu všetko možno odňať: aj vlasť, zem i rieky, aj dediny možno vypáliť, národu možno odňať aj slobodu, ale nemožno mu vziať históriu, nemožno mu vyšklbnúť, čo nosí v duši a v srdci." Jozef Cíger Hronský

.UžívamSi #praveslovenske

Náš nový blog o tom, ako si môžeš užiť život na Slovensku. Pretože nie je potrebné cestovať tisícky kilometrov do luxusných rezortov. Aj u nás máme skvelé miesta na oddych, môžme si dať skvelú večeru či oddýchnuť si vo wellnesse... jednoducho každý deň zažiť niečo nové.

Ďakujeme partnerom:

iprofil        kolibamilk        solisko                komjathi        sorea

Send this to a friend